Ciekawe i przydatne funkcje monitoringu GPS ikol

Praca przy laptopie

Nasz system telematyczny oferuje wiele ciekawych usług i opcji, które znacznie usprawnią działanie Twojej floty, czy pomogą sprawniej kontrolować prywatny pojazd. Elastyczność w wyborze usług zapewnia użytkownikowi konfigurację systemu zgodnie z jego potrzebami. Nie trzeba płacić za coś, co nie będzie nam potrzebne, wystarczy wybrać to, co naprawdę nam się przyda. Sprawdź, jakie ciekawe opcje mogą Ci się przydać. 

 

 

 • Szybko sprawdzisz, co działo się z Twoim lokalizatorem w danej chwili
  Jesteś ciekaw, co działo się z Twoim lokalizatorem danego dnia o danej godzinie i chcesz to szybko sprawdzić? Przydatny więc będzie Raport zdarzeń lokalizatora. Prezentuje on w chronologiczny sposób wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. Lista zdarzeń zależy od tego, jakie funkcje dodatkowe mamy uruchomione, np. uruchomienie pojazdu, przekroczenie prędkości, wyjście z obszaru, czy wykrycie zagłuszania.

Sprawdź

 

 

 • W systemie ikol można dokładnie odwzorować trasę na mapie.
  Funkcja dokładnego odwzorowania tras umożliwia przedstawienie trasy, dokładnie odwzorowując sieć drogową, po której przemieszczał się pojazd z zainstalowanym lokalizatorem, uwzględniając wszystkie zakręty, łuki itp. Dokładne odwzorowanie pokonanej trasy można pokazać też na widgetach. Usługa dostępna jest bezpłatnie po uruchomieniu funkcji częstej pozycji na żywo, ale też można skonfigurować lokalizator tak, aby często pobierał pozycję - im częściej będzie zbierana pozycja tym lepiej będzie odwzorowana trasa. 

Sprawdź

 

 

Porównanie wyświetlania tras

 

 • Pozycję lokalizatora można zapisać w formacie GPX.
  W panelu Archiwizowanie danych lokalizatora można zapisać archiwalne pozycje lokalizatora w formacie GPX. Jest on obsługiwany przez wiele aplikacji, które wykorzystują dane o współrzędnych do swojego działania, jak np. Google maps, Google Earth, itp. Dzięki temu można swoją pokonaną trasę zaprezentować w bardzo ciekawy sposób - na trójwymiarowej mapie satelitarnej.  

Sprawdź

 

 

 • Codziennie możesz otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów.
  Użytkownicy posiadający lokalizatory przeznaczone do pojazdów - ikol Go, ikol CAN, ikol OBD oraz ikol Moto, mogą otrzymywać codzienne podsumowanie poprzedniego dnia, które zawiera informacje o: liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz sumarycznym szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest mailowo, przez SMS, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji ikol Tracker. 

Sprawdź

 

 

 • W systemie ikol można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku.
  W systemie ikol można oszacować koszt zużytego paliwa podczas każdej z podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Informacje znajdują się w raporcie z naniesioną podróżą. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży. 

Sprawdź

 

 

 

 

Lista wszystkich usług dodatkowych dostępna jest tutaj:

Sprawdź ofertę