Ciekawostki na temat monitoringu GPS ikol

Monitoring GPS ciekawostki

Dzisiaj prezentujemy kolejną porcję ciekawostek na temat systemu telematycznego ikol - przydatności i wykorzystania w praktyce. Sprawdźcie, jak przydaje się monitoring GPS i czego można dowiedzieć się dzięki systemowi ikol.

 

 

 • Dzięki monitoringowi GPS łatwiej kontrolować flotę samochodów ciężarowych.
  Telematyka w firmach transportowych i spedycyjnych to standard. Zarządzający flotą pojazdów może szybko sprawdzić lokalizację samochodów, przebyte trasy, postoje i wiele innych rzeczy. Dzięki lokalizatorom GPS ikol można również kontrolować pojazdy ciężarowe. Rozbudowany system raportów i alertów pozwala na szybką kontrolę całej floty, więc nie trzeba stale śledzić samochodów na mapie. Dowolny wybór funkcji pozwoli na skonfigurowanie systemu w taki sposób, aby był jak najbardziej zgodny z potrzebami naszej floty.

Dowiedz się więcej

 • W ikol można sprawdzić średnie ceny paliw w Polsce.
  W systemie ikol można łatwo sprawdzić średnie ceny paliw Benzyna 95 oraz Diesel na stacjach benzynowych w Polsce. Wykres z cenami znajduje się w panelu po zalogowaniu w systemie ikol.

Dowiedz się więcej

 

Średnie ceny paliwa w Polsce

 

 • Monitoring GPS świetne sprawdza się w służbach oczyszczania miasta,
  Monitoring GPS jest świetnym rozwiązaniem dla firm, które świadczą usługi oczyszczania miasta, utrzymania porządku i odśnieżania dróg. Pozwala sprawdzić czas pracy kierowców, generować raporty potrzebne przy rozliczaniu kierowców i kosztów paliwa, sprawdzić wykonanie prac w wyznaczonym obszarze dzięki alertowi dowolnego obszaru, czy też monitorować napięcie akumulatora we wszystkich pojazdach, co jest bardzo ważne zwłaszcza zimą.

Dowiedz się więcej

 

 • W systemie ikol można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku.
  W systemie ikol wprowadzono kolejną zmianę - szacowanie kosztu zużytego paliwa podczas każdej z podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Każdy użytkownik lokalizatora ikol GO, MOTO, OBD lub CAN, w raporcie z naniesioną podróżą, może sprawdzić szacowany koszt spalonego paliwa na danym odcinku. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży.

Dowiedz się więcej

 

Oszacowanie kosztów paliwa
 

 • Alerty monitoringu GPS mogą być wysłane jako powiadomienia mobilne.
  Użytkownicy systemu ikol, którzy posiadają usługę alertów monitoring gps, mogą tak je skonfigurować, aby były wysyłane jako powiadomienia mobilne do ikol Tracker. Darmowe powiadomienie jest wysyłane od razu, tak samo jak SMS i mail. Aplikacja ikol Tracker służy do szybkiego przeglądania pozycji i pokonanych tras lokalizatorów ikol.

Dowiedz się więcej

 

Aplikację ikol Tracker można pobrać za darmo:

Google play   App Store