Co daje nam posiadanie lokalizatora GPS w samochodzie?

Flota samochodów służbowych

Po raz kolejny przyjrzymy się zaletom posiadania lokalizatora gps zamontowanego w samochodzie flotowym. Sprawdzimy, jak usprawnia działanie naszej floty i pomaga zmmiejszyć budżet z nią związany.

 

 

  • Bezpieczeństwo - to bez wątpienia najważniejsza zaleta stosowania systemów telematycznych we flocie pojazdów służbowych. Dzięki stałemu dostępowi do pozycji pojazdu, jego prędkości, a także dzięki rozbudowanej ofercie alertów, w każdej chwili możemy sprawdzić, co dzieje się z kierowcą i samochodem. Możemy także zareagować w sytuacji, która nas zaniepokoi.

 

  • Oszczędność - dzięki zamontowaniu w samochodzie lokalizatora GPS z odczytem CAN, możemy, bez sond paliwowych, na bieżąco śledzić spalanie paliwa, a  także oszacować koszty z tym związane. Dzięki monitoringowi GPS kierowcy będą jeździli bezpieczniej i ekonomiczniej, co przekłada się na mniejsze spalanie i koszty paliwa. Monitoring CAN pozwala także na szybkie sporządzenie raportów związanych z kosztami zakupów beznzyny.
     

oszczędzanie
 

  • Skuteczne planowanie - dzięki telematyce możemy zoptymalizować wszystkie podróże kierowców floty. Zarządzający może wyznaczyć obszary, po których mogą poruszać się kierowcy, zdecydować, sprawdzić, czy przejazdy były służbowe, czy kierowca wykorzystał samochód w prywatnych celach. Szybo możemy sprawdzić, jak przebiegały spotkania z klientami, czy wszyscy zostali odwiedzeni. Możemy także stworzyć podręczną bazę danych wszystkich ważnych klientów i punktów

 

  • Ewidencja pojazdów i odliczanie VAT - dzięki EEPP ikol możemy odliczyć całą tę kwotę od wszystkich wydatków związanych z pojazdem. Dotyczy to przede wszystkim kosztów paliwa, ale też serwisów, myjni, wymiany opon, napraw itd.