Dodaj widget na swoją stronę!

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć podgląd na żywo aktualnej pozycji autobusu, tramwaju, pociągu czy jakiegokolwiek innego środka transportu, który miał przetransportować Cię z punktu A do punktu B? Czy zastanawiałeś się, gdzie aktualnie przebywają Twoi bliscy, którzy wyjechali na egzotyczną wycieczkę lub podróżują po świecie autostopem? Czy chciałbyś mieć możliwość udostępnienia aktualnej pozycji i historii przejazdów Twoich pojazdów służbowych na swojej stronie internetowej? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość – dzięki naszej nowej funkcji to wszystko (i jeszcze więcej) jest w zasięgu Twojej ręki!

Widgety - nowa funkcja systemu ikol

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stworzyliśmy nową funkcję dostępną dla wszystkich lokalizatorów ikol. Są to Widgety.
Widget to element graficzny, który w prosty sposób może zostać wklejony na dowolną stronę internetową. Do tego celu wystarczy wygenerować odpowiedni kod HTML (w formie <iframe> lub <img>) i umieścić go na stronie, na której ma się pojawić widget.

Nasze widgety mogą przedstawiać ściśle określone dane sczytane z dowolnego lokalizatora ikol (zarówno tego montowanego w pojeździe, jak i przenośnego – w tym z darmowej Aplikacji ikol X). Innymi słowy – dzięki funkcji Widgety możesz wkleić na swoją stronę mapę z aktualnym położeniem lub historią przejazdów konkretnych lokalizatorów.

Do czego przyda mi się widget?

Dzięki widgetowi możesz w prosty sposób zmienić swoją stronę internetową w atrakcyjną i interaktywną aplikację, która z pewnością zainteresuje Twoich obecnych i potencjalnych klientów.

Przykłady zastosowania widgetów:

 • Przewoźnik autobusowy – zaopatrz swoje pojazdy w moduły ikol i udostępnij na swojej stronie ich aktualną pozycję. Osoby oczekujące na autobus będą mogły sprawdzić, gdzie on aktualnie się znajduje. Aktualna pozycja lokalizatora jest aktualizowana co 1 minutę!
   
 • Szkoły nauki jazdy – zachęć potencjalnych kursantów do wybrania Twojej szkoły jazdy poprzez zaprezentowanie tras przejazdów Twoich „L-ek” po trasach egzaminacyjnych i problematycznych skrzyżowaniach. Dzięki takiej wizualizacji potencjalni klienci będą mieli pewność, że instruktorzy w Twojej szkole wiedzą, w jaki sposób uczyć kursantów i dostosowują trasę przejazdu do umiejętności i możliwości konkretnego kursanta.
   
 • Podróżnicy – jeśli często podróżujesz, odkrywasz niezwykłe miejsca i chcesz się dzielić swoimi przeżyciami z innymi – widgety Ci w tym pomogą! Możesz prezentować swoje aktualne miejsce pobytu, a także historię konkretnych wojaży. Potrzebujesz jedynie przenośnego lokalizatora ikol.
   
 • Firma taksówkarska – przesyłaj link do aktualnej pozycji taksówki, na którą oczekuje konkretny klient. Dzięki temu zostaniesz zapamiętany i wyróżnisz się na rynku, a Twoje usługi będą polecane drogą pantoflową. Pamiętaj, że większość Twoich klientów lubi nowości i ciekawostki technologiczne.
   
 • Świadczenie usług komunalnych – zaprezentują na swojej stronie (miasta, gminy, dzielnicy), gdzie aktualnie znajdują się pojazdy oczyszczające miasto, zbierające śmieci czy odśnieżające ulice. A może organizujesz zbiórkę żywności lub używanej odzieży? W przejrzysty sposób pokaż na mapie, gdzie znajdują się miejsca zbiórki i ułatw osobom zainteresowanym odnalezienie właściwego miejsca.
   
 • Monitoring pracowników – jeśli Twoi podwładni pracują w terenie, a wielu osobom zależy na poznaniu ich dokładnej lokalizacji, to widget będzie doskonałym rozwiązaniem. Wystarczy umieścić go na prywatnej podstronie, na którą dostęp będą mieli tylko pracownicy firmy. Dzięki temu wszyscy w firmie będą dokładnie poinformowani o aktualnych miejscach pobytu współpracowników, przez co realizacja zadań będzie przebiegała sprawniej i skuteczniej.

Wygląd widgetów

Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne formy widgetów i sposoby ich wyświetlania.

1.Pozycja na żywo

Widget prezentuje aktualną pozycję dowolnej liczby lokalizatorów na interaktywnej mapie.
Pozycja lokalizatorów jest odświeżana jeden raz na minutę.

 

2.Pozycja na żywo z ogonem czasowym

Widget podobny do „Pozycji na żywo”, jednak dodatkowo na mapie prezentowana jest również krótka historia trasy każdego z lokalizatorów (można wybrać dowolną długość ogona od  1 minuty do 1440 minut wstecz).
Ten typ widgeta sprawdzi się bardzo dobrze w prezentacji aktualnej pozycji lokalizatora i pokazania, z którego kierunku nadjeżdża. Nie pokazuje on historii całej trasy przejazdu, a jedynie niewielki odcinek przebytej trasy.
Do poprawnego działania tego typu widgeta wymagana jest funkcja Historia przejazdów.

 

3.Trasa przejazdów z dnia

Widget prezentuje trasę przejazdów z wybranego dnia dowolnej liczby lokalizatorów.
Trasa może być animowana – może być rysowana w taki sposób, w jaki poruszał się dany lokalizator. Po jednym odtworzeniu całej trasy animacja zatrzymuje się.
Do poprawnego działania tego typu widgeta wymagana jest funkcja Historia przejazdów.

 

4.Trasa przejazdów z dnia (edytowalna)

Szybki sposób na tworzenie wielu widgetów z historią przejazdów z różnych dni. Wystarczy w kodzie HTML zmienić datę przejazdów na inny dzień, miesiąc lub rok (w formacie YYYY-MM-DD).

 

5.Trasa przejazdów z wyborem dni

To rozszerzona forma „Trasy przejazdów z dnia”. Możesz udostępnić na widgecie historię podróży z konkretnych dni. Na widgecie pokaże się kalendarz z podświetlonymi dniami, w których odbywały się podróże lokalizatora. Aby zobaczyć historię przejazdów wystarczy kliknąć konkretny dzień.

Kategoria: