Ewidencja pojazdów w firmie może być bardzo prosta

Flota samochodów

Dla właściciela firmy transportowej lub fleet menagera, ewidencja pojazdów ikol to duże ułatwienie i sprawne ewidencjonowanie wszystkich firmowych pojazdów. System ten także umożliwia odliczenie 100% VAT, zgodnie z obowiązującymi od 1 kwietnia 2014 r. przepisami o podatku VAT. Co jeszcze daje ewidencja pojazdów? Odpowiedź w naszym wpisie.

 

  • Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów -  funkcja ta umożliwia bardzo łatwie przeprowadzenie ewidencji pojazdów w firmie. Wystarczy tylko wybrać samochód, zakres dat, wpisać dane firmy i gotowe, system wygeneruje ewidencję gotową do podpisania. Stworzenie takiej ewidencji nie wymaga wiele czasu, wszystko to kwestia tylko kilku kliknięć w Aplikacji ikol Online.
     

Przeczytaj więcej

 

 

  • Łatwiejsze zarządzanie flotą pojazdów - łatwo można sprawdzić, jak kierowcy traktują służbowe samochody, czy wykorzystują je zgodnie z przeznaczeniem. Można kontrolować zużycie paliwa, sprawdzić wszystkie podróże, na bieżąco śledzić położenie samochodów, poznać dokładną liczbę przejechanych godzin i kilometrów. Alerty monitoringu GPS powiadomią o wszystkich nieprawidłowościach związanych z samochodami, zarządzający flotą otrzyma SMS oraz mail, jeśli z danym samochodem jest coś nie tak.

Przeczytaj więcej

 

 

 

Pojazdy służbowe

 

  • Odliczanie podatku VAT - EEPP umożliwia odliczenie podatku VAT od wszystkich kosztów związanych z pojazdami firmowymi - zakup samochodu, zakup paliwa, serwisy, naprawy, wymiany opon, przeglądy itp.

Przeczytaj więcej

 

 

  • Transport osób - lokalizator GPS zamontowany w pojeździe pozwala śledzić jego pozycję, a także pokazać tę pozycję osobom oczekującym na busa czy autokar. Dzięki monitoringowi GPS ikol można analizować styl jazdy wszystkich kierowców, kontorlować spalanie paliwa i przeprowadzić ewidencję wszystkich autobusów. Na stronie internetowej można zamieścić Widget, który będzie pokazywał klientom, gdzie aktualnie znajduje się autobus, którym jadą, czy na który czekają. Pomoże to także w informowaniu o opóźnieniach, nagłych wypadkach itp.

Przeczytaj więcej

 

 

 

  • Kontrola nad pojazdami bez patrzenia na mapę - raporty i alerty systemu monitoringu pomagają kontrolować wszystkie pojazdy i kierowców bez ciągłego patrzenia na mapę. Wybór usług w ikol jest dowolny, nie trzeba płacić za funkcje, które nie są potrzebne. 

Przeczytaj więcej