Jak założyć konto w Aplikacji ikol Online?

Aby założyć konto w Aplikacji ikol Online należy wejść na stronę system.ikol.pl i kliknąć na pole "Nowe konto ikol". Następnie należy wypełnić wszystkie pola i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie. 

Nie mogę się zalogować, co mam zrobić?

Jeżeli masz problemy z logowaniem na system.ikol.pl, sprawdź ponownie nazwę użytkownika i hasło, by upewnić się, czy są poprawne. Sprawdź, czy nie masz przypadkiem włączonego przycisku Caps Lock. Jeżeli to nie rozwiąże problemu, kliknij link "Nie mogę się zalogować", który znajduje się pod polem "Zaloguj". Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie.

Nie wiem jak obsługiwać Aplikację ikol Online. Co robić?

Działanie Aplikacji ikol Online jest bardzo dokładnie, krok po kroku wytłumaczone w dziale "Pomoc", dostępnym po zalogowaniu na system.ikol.pl. Wystarczy kliknąć ikonę "Dokumentacja i pomoc", na której widnieje znak zapytania. Na ekranie pojawi się pomoc prosto opisująca wszystkie tryby aplikacji, jej konfigurację, zarządzanie kontem i wiele innych.

W jaki sposób system ikol powiadamia o przekroczeniu granicy obszaru, prędkości lub uruchomieniu pojazdu?

SMSem i emailem oraz poprzez aplikację ikol Tracker. Użytkownik sam wybiera kiedy, jak i o czym chce być powiadamiany. Można wybrać dowolną liczbę odbiorców SMS oraz odbiorców emaili i aplikacji ikol Tracker. 

Mój samochód jeździ tylko w obrębie mojego miasta. Czy mogę dostać powiadomienie, gdy wyjedzie gdzieś dalej?

Tak. Funkcja "Alerty obszarów" pozwala na łatwe wyznaczanie granic obszarów, o przekroczeniu których zostaniesz powiadomiony. 

Jak korzystać z usługi ikol na urządzeniach mobilnych typu smartfon?

Stron system.ikol.pl jest w pełni przystosowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet).

System informuje mnie, że spadło napięcie w akumulatorze. Czy to coś poważnego?
Bardzo często zdarza się, że podczas uruchamiania pojazdu spada napięcie i informacja o tym zostaje przesłana do Klienta poprzez Aplikację. Zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju- przy następnym pomiarze nie powinien już być wykryty spadek napięcia. Jeżeli jednak po kilkudziesięciu minutach będzie widoczna ikona spadku napięcia, może to oznaczać, że rzeczywiście należy zwrócić uwagę na działanie akumulatora.
Czy mogę zaznaczać punkty na mapie ikol?

Tak. Funkcja "Geograficzna baza danych klientów/punktów" pozwala na dodawanie nielimitowanej ilości punktów na mapie. Punkty można grupować w dowolnych kategoriach. Geograficzna baza punktów pozwala na personalizację map o niespotykanym zasięgu i stworzenie kompletnej geograficznej bazy danych klientów wraz ze wszystkimi informacjami na ich temat: adresami, telefonami, opisami i wieloma innymi.