Ferie zimowe coraz bliżej

Rodzina w górach

Styczeń to okres, który wielu kojarzy się z wyjazdami w góry i feriami zimowymi. Już 16 stycznia dwutygodniową labę rozpoczynają uczniowie z 5 województw - pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Spora część dzieci i młodzieży spędzi ten czas w górach, na zorganizowanych zimowiskach, wyjazdach klasowych, czy też z rodziną. Podczas zimowych szaleńst i wypraw w góry warto zadbać o własne bezpieczeństwo, zabierając ze sobą m.in. lokalizator GPS. Do czego się przyda? Odpowiedź w dzisiejszym wpisie. 

 

Co roku w sezonie zimowym słyszy się o tym, że ktoś zaginął w górach. Czasem są to młodzi ludzie, którzy oddalają się od grupy, czasem dziecko, które na chwile rodzice tracą z oczu, a czasem doświadczeni turyści. Poszukiwania bardzo często utrudniają warunki pogodowe, problem z ustaleniem pozycji zaginionej osoby, czy też brak zasięgu w telefonie komórkowym. A liczy się przecież każda minuta!
Dobrym rozwiązaniem, z którego już sporo osób, jest posiadanie lokalizatora GPS. Niewielkie urządzenie wystarczy schować do plecaka, dzięki czemu w każdej chwili bliska nam osoba może sprawdzić naszą pozycję, lub dostanie powiadomienie, jeśli wciśniemy przycisk alarmowy, co przyspieszy akcję ratunkową w razie wypadku.

 

Monitoring GPS na szlaku

To idealne rozwiązanie dla każdego, kto wybiera się w góry. Nie ma znaczenia, czy jest to doświadczony turysta, początkujący, czy dziecko. Lokalizator nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale ma też szereg innych przydatnych funkcji. Przenośny moduł ikol SPOT jest niewiele większy niż pudełko zapałek. Można go schować do plecaka, kieszeni zapinanej na zamek lub przypiąć go do paska za pomocą specjalnego futerału. Lokalizator posiada baterię, która wystarcza aż na 4 dni, nie musimy się więc martwić, że rozładuje się nagle podczas wędrówki po górach. Urządzenie jesr odporne na brud i wodę, więc świetnie sprawdzi się w górskich warunkach. Lokalizator wyposażony jest w specjalny przycisk SOS, po naciśnięciu którego do wybranych osób zostanie wysłane powiadomienie z lokalizacją modułu, co pomoże przyspieszyć akcję ratunkową.

Moduł ikol spot
 

Moduł zapewnia stały monitoring osoby, która go posiada. W każdej chwili można więc:

  • sprawdzić swoje położenie za pomocą urządzenia z dostępem do Internetu - można sprawdzić, czy nie zboczyło się ze szlaku,
  • sprawdzić położenie bliskiej osoby, która wybrała się na wycieczkę w góry,
  • sprawdzić lokalizację swojego dziecka, które wyjechało na ferie,
  • wezwać pomoc za pomocą specjalnego przycisku SOS,
  • zobaczyć i zapisać przebyte trasy, 
  • zaznaczyć na mapie punkty, do których będzie chciało się wrócić,
  • wyznaczyć obszar, po którym będziemy się poruszać my, lub nasza pociecha. 

Trasa podróży z ikol SPOT

 

Dzięki naszemu monitoringowi GPS rodzice odnaleźli w górach zaginione dziecko!
 

Przeczytaj na blogu