Funkcje monitoringu GPS, które mogą Ci się przydać

Zarządzanie firmą

Nieważne, czy używasz monitoringu GPS we flocie, czy w prywatnym samochodzie - dzisiaj zaprezentujemy kilka funkcji w naszym systemie, które będą przydatne dla każdego kierowcy.

 

 

 • Możesz skopiować ustawienia alertów do kilku lokalizatorów.
  W systemie ikol można skopiować ustawienia alertów dla wielu lokalizatorów. To bardzo pomocne, jeśli chcemy ustawić te same alerty dla kilku lokalizatorów, np. we flocie pojazdów firmowych. W panelu konfiguracji alertu dostępna jest teraz zakładka "Kopiowanie ustawień alertu", w której można zaznaczyć lokalizatory, do których zostanie skopiowany dany alert.

Dowiedz się więcej

 

 

 • W jednym raporcie można sprawdzić wszystkie zdarzenia lokalizatora.
  Raport zdarzeń lokalizatora w bardzo przejrzysty sposób prezentuje chronologicznie wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. W raporcie mogą się znaleźć np. uruchomienia silnika, zatrzymanie pojazdu, przekroczenie obszaru, przekroczenie prędkości i inne. Informacje, które odczytamy z raportu zależą od tego, jakie funkcje dodatkowe mamy uruchomione. Dodatkowo do każdego wydarzenia przypisane jest jego miejsce wraz ze współrzędnymi geograficznymi.

Dowiedz się więcej

 

 

 • Możesz codziennie otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów.
  Użytkownicy posiadający lokalizatory GPS do samochodu - ikol Go, ikol CAN, ikol OBD oraz motocyklowy ikol Moto, mogą otrzymywać codzienne podsumowanie poprzedniego dnia, które zawiera informacje o: liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz sumarycznym szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest mailowo, przez SMS, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji ikol Tracker.

Dowiedz się więcej

 

 

Lokalizacja i powiadomienia GPS

 

 

 • W systemie ikol można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku.
  W systemie ikol można oszacować koszt zużytego paliwa podczas każdej z podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Każdy użytkownik lokalizatora ikol GO, MOTO, OBD lub CAN, w raporcie z naniesioną podróżą, może sprawdzić szacowany koszt spalonego paliwa na danym odcinku. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży.

Dowiedz się więcej

 

 

 • W ikol można sprawdzić średnie ceny paliw w Polsce.
  W systemie ikol można łatwo sprawdzić średnie ceny paliw Benzyna 95 oraz Diesel na stacjach benzynowych w Polsce. Wykres z cenami znajduje się w panelu po zalogowaniu w systemie ikol.

Dowiedz się więcej