GPS na szlakach turystycznych

Lokalizator GPS na górskim szlaku, na kajakowej wyprawie lub na łodzi na jeziorze to coraz częstsze zjawisko. Dlaczego? Jakie są z tego korzyści?

Lokalizator czyli co?

Po pierwsze, nie pomieszajmy pojęć. Lokalizator GPS (czyli monitoring GPS online jako taki), jest czymś zupełnie różnym od nawigacji samochodowej, czy takiej, którą mamy w smartfonie. Nawigacja to niezwykle prosta sprawa. Odbiorniki GPS są stosunkowo niedrogie i niewielkie, pozwalają więc wysłać nam informację gdzie jesteśmy. Lokalizator GPS to coś zgoła innego: nie informuje posiadacza urządzenia gdzie jest, tylko wysyła informację o tym na serwery systemu GPS. W przypadku systemu ikol możliwe jest więc zdalne sprawdzenie pozycji i historii podróży takiej osoby. 

W plenerze

Kiedy wychodzimy w góry lokalizator GPS to przede wszystkim bezpieczeństwo. W przypadku nieszczęśliwego wypadku, np. skręcenia lub złamania nogi, nagłego pogorszenia pogody, lub po prostu zgubienia się, wystarczy wcisnąć przycisk alarmowy. Wtedy każda osoba, której udostępnimy hasło do naszego lokalizatora, będzie mogła wejść na stronę, obserwować naszą pozycję na bieżąco. W odpowiednie miejsce wysłana zostaje wtedy pomoc. 

Oprócz bezpieczeństwa śledzenie GPS to doskonałe narzędzie do prowadzenia dziennika podróży. Historia ikol pozwala przeglądać trasy do 12 miesięcy wstecz. Oznacza to, że użytkownik może sprawdzić o której wyruszył, jaki pokonał dystans, gdzie robił postoje i wiele innych. Lokalizatory są wstrząso- i wodoodporne, można ich więc używać w każdych warunkach atmosferycznych, a także podczas wypoczynku czy pracy nad wodą. 

Wprowadziliśmy również funkcję mierzenia wysokości n.p.m., dzięki temu można dodatkowo kontrolować szybkość wędrówki na konkretnej wysokości. Więcej o mierzeniu wysokości n.p.m. możesz przeczytać na naszej stronie.

Lokalizatory GPS dla osób, w przeciwieństwie do monitoringu samochodów, nie mają, co oczywiste, podłączenia do akumulatora, więc trzeba je co jakiś czas ładować. Moduły GPS ikol Spot mogą wytrzymać bez ładowania nawet okrągły miesiąc - zależy to od tego, jak często ustalimy wysyłanie pozycji.

Lokalizator GPS ikol

ikol Spot - Bezpieczeństwo na szlaku. Niewielki rozmiar, bateria od 4 do 30 dni.

Zobacz szczegóły