JAK KORZYSTAĆ Z ALERTÓW W MONITORINGU GPS

ecodriving i alerty potrzebne w monitornigu gps samochodów

Rynek monitoringu GPS pojazdów służbowych ma się dziś świetnie, bo zapotrzebowanie na taki system monitorowania pracowników jest ogromne i stale rośnie. Przedsiębiorstwo, które zatrudnia co najmniej 10 pracowników pracujących w terenie, ma potrzebę kontroli nad kosztami, związanymi z eksploatacją pojazdów służbowych, nie mówiąc już o dużej flocie, nad którą potrzebna jest stały nadzór. 

 

KWALIFIKACJE DOBREGO KIEROWCY ZACZYNAJĄ SIĘ OD UMIEJĘTNOŚCI, A KOŃCZĄ NA DOŚWIADCZENIU

Suma umiejętności, które wykorzystuje pracownik terenowy, to nie dyplom, a efekty uczenia się. Praktyczną wiedzę kierowca zdobywa, prowadząc samochód. Monitoring GPS pozwala na informację zwrotną naszych działań za kierownicą. Wiadomo, czy pracownik korzysta z rozwiązań telematycznych, które dają mu dokładną wiedzę, dotyczącą jego zachowań na drodze.

 

PRZYJRZYMY SIĘ DZIŚ DOKŁADNIE ALERTOM, KTÓRE PRZESYŁAJĄ INFORMACJE O STYLU JAZDY

Alerty są wysyłane za każdym razem, kiedy kierowca wykonuje jakiś manewr źle lub za szybko. Już na przestrzeni kilku miesięcy można zauważyć, jak zmienia się styl jazdy kierowcy. Analiza pokonanych tras, to informacja jak pracownik radzi sobie na drodze, czy zna przepisy ruchu drogowego i stosuje się do nich. Powiadomienia dają informację o tym, co aktualnie dzieje się z samochodem. Jaka jest jego pozycja, czy jest uruchomiony, gdzie ostatni raz się zatrzymał. To bardzo precyzyjne dane, za pomocą których jesteśmy w stanie zdalnie i z dużych odległości sterować pojazdem w sytuacji zagrożenia.Sprawdź inne, przydatne funkcje monitoringu.

 

 

Kiedy w pojeździe zainstalowany jest lokalizator GPS IKOL – możemy otrzymywać alert przekroczenia prędkości, który informuje o przekroczeniu zadanej (wcześniej ustalonej) prędkości.

Żeby ułatwić zdalną kontrolę lokalizatorów (pojazdów lokalizowanych) przyda się alert niskiego napięcia głównego zasilania. Ten alert komunikuje o niskim napięciu akumulatora pojazdu, aby w porę zareagować i nie dopuścić do unieruchomienia samochodu.

 

W IKOL WYBIERASZ FORMĘ PRZESYŁANEGO ALERTU (E-MAIL, SMS, APLIKACJA IKOL TRACKER).

Dla zwiększenia efektywności pracy kierowców terenowych, przyda się alert długiego postoju (np. z góry ustalone 72 godziny, podczas których wiadomo, że pracownik nie rozpoczął pracy po weekendzie) lub alert długiej podróży, który zabezpiecza przed zbyt długą, intensywną pracą i jazdą za kółkiem.

Jazda samochodem na dużych trasach, jest tak samo ważna jak i niebezpieczna. Inaczej jeździ się po mieście, inaczej na autostradzie. Obowiązują inne prędkości i różni się znacznie styl jazdy kierowców. Pokonywanie długich tras wiąże się z czasem i wiecznym pośpiechem. Takich rozbieżności jest całkiem dużo, dlatego kontrola stylu jazdy przydaje się coraz częściej także pracownikom, którzy uczą się dostosowywać styl jazdy do warunków na drodze. Należy pamiętać, że kierowca, to nie tylko mężczyzna, choć takie wyobrażenie jest najczęstsze. Coraz więcej kobiet zawodowo świetnie radzi sobie za kierownicą i czasem potrzebna jest niewielka ingerencja w styl jazdy, żeby zobaczyć wymierne korzyści z monitoringu GPS. 

 

CO ZROBIĆ ŻEBY SAMOCHÓD SPALAŁ MNIEJ PALIWA, A JAZDA STAŁA SIĘ PRZYJAZNA DLA OTOCZENIA?

Warto jeździć w stylu eko, czyli konkretnie rzecz ujmując, bez gwałtownych przyspieszeń, hamowań i wchodzenia w zakręt. Przyczyniamy się wtedy do większego zużycia paliwa, wprawiamy samochód w niebezpieczny manewr, niszczymy środowisko zbędnymi spalinami, a dodatkowo mamy mniejszą kontrolę nad pojazdem i niski komfort jazdy. Na dobre nawyki potrzebny jest czas, dlatego świetnie się sprawdzi  historia przejazdów z 12 miesięcy.

 

 

System GPS IKOL daje narzędzie, które pozwala monitorować styl jazdy kierowców online. Widzimy wtedy pozycję na żywo i historyczne trasy. Kontrola i monitoring GPS sukcesywnie eliminują błędy kierowców.