JAK MONITORING GPS POMAGA W GRYWALIZACJI

jak grać żeby wygrać - grywalizacja

Masz sporą flotę samochodów służbowych i chcesz nagradzać najlepszych kierowców oraz motywować słabszych? Proponujemy grę, która dużo wnosi i wiele zmienia. Dzięki niej, zbudujesz zespół z solidnymi fundamentami i nauczysz pracowników motywacji.

 

 

Na początek szczypta teorii, żeby się lepiej wgryźć w temat. Grywalizacja to wykorzystywanie schematów i mechanizmów znanych z gier poza kontekstem gier, zwłaszcza w różnych działaniach grupowych, w celu zwiększenia zaangażowania osób wykonujących określone zadania.

Człowiek najlepiej uczy się wtedy, kiedy jest świadomy swoich zachowań. Wie, że może dużo zmienić, kiedy się bardziej postara, to go mobilizuje. Może ścigać się sam ze sobą w byciu coraz lepszym w danej dziedzinie, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, robi to częściej, bo widzi efekty swoich działań. Zmienia się trochę zachowanie i mentalność człowieka, kiedy stale do czegoś dąży. Tym czymś, co nas nakręca do działania, jest właśnie GRA.

 

Grywalizacja jest w Polsce trendem, ale jest już znana przedsiębiorcom i działa w tych organizacjach, które rozumieją jak wykorzystać potencjał marketingu.  

 

Wróćmy do naszej floty samochodów służbowych, którymi poruszają się kierowcy, czyli pracownicy. Monitoring GPS używany jest po to, żeby kontrolować i analizować styl jazdy, co pozwala odpowiednio lepiej zarządzać flotą. 

 

Manager floty widzi każdy błąd pracownika, który jeździ służbowym samochodem. Jeśli kierowca ma dużo gwałtownych hamowań, spala o 0,5l na 100 km więcej niż większość, a do tego jeździ samochodem w weekendy, kiedy nie powinien, to co go czeka? Inny kierowca podjeżdża do klienta brudnym samochodem, mimo że w pakiecie posiada myjnię. Są też tacy, którzy stale przekraczają prędkość i trudno nad tym zapanować, bo to nałogowe zachowanie w codziennym użytkowaniu i nie notuje tendencji spadkowej. Być może potrzebują motywacji do działania.

 

 

Grywalizacja znajduje na to wszystko sposób. Na końcu każdej gry komputerowej (i nie tylko) czeka nagroda dla najlepszego. 

 

Dobra strategia to początek sukcesu, który będzie smakował i dalej motywował. Jeśli zaproponujemy pracownikom odpowiednią grę, która wynagrodzi ich starania i będzie promować właściwy styl jazdy, to kierowcy mogą tylko zyskać. 

 

Oprócz nagrody (lepszy samochód, większy limit na karcie paliwowej, możliwość użytkowania pojazdu w weekendy,) dla najlepszych, zmotywujemy do działania pozostałych, którzy będą generować oszczędności i promować dobre nawyki podczas jazdy samochodem. 

 

Monitoring GPS IKOL pozwala na monitorowanie wielu aspektów związanych z prowadzeniem pojazdu. Grając w grę, czyli ścigając się o lepszy wynik, ale nie ten na liczniku, a najlepsze osiągi w raporcie dotyczącym stylu jazdy, udoskonalamy swoje umiejętności kierowcy i walczymy o nagrodę. Grywalizacja wśród kierowców flotowych, to motywator dobrych zachowań na drodze i stosowania się do przepisów drogowych.

 

Element zabawy i frajdy w monitoringu GPS

Dzięki zastosowaniu grywalizacji w monitoringu GPS pracowników flotowych, uczymy się dążyć do celu w sposób efektywny, nie tracąc zabawy w osiąganiu wyników. Pracownik, który rywalizuje, jest cały czas aktywizowany do działania.

Wielu kierowców we flocie to spora konkurencja. Nie może zatem zabraknąć ciągłej ekscytacji do podnoszenia kwalifikacji, czyli pokonywania odpowiednich poziomów gry. Gra jest zabawą, która musi mieć pozytywne przesłanie. Tylko wtedy się nie znudzi i nie straci na swojej atrakcyjności. 

Jak widać monitoring GPS IKOL w biznesie świetnie się sprawdza, dlatego działaj, GRAJ, angażuj i wpływaj na swoich pracowników flotowych. 

 

 

sprawdź przykładowe gry, które możesz wykorzystać w swojej firmie

 

 źródło: wikipedia.pl