Jak można wykorzystać monitoring GPS?

Monitoring GPS w komórce

Wykorzystywanie monitoringu GPS we flocie samochodów, czy też do kontroli pracowników to dzisiaj standard. Wiele osób też używa go w samochodach prywatnych, w motocyklach, czy łodziach. Dzisiaj podpowiemy, jak jeszcze można wykorzystać monitoring GPS.

 

 • Szkoła jazdy - monitoring może posłużyć jako narzędzie ułatwiające rozliczenie się z instruktorami. W systemie można uzupełniać wszystkie dane o wykonanych kursach danego dnia - system automatycznie wykrywa wszystkie podróże, postoje, tankowania benzyny. Zapisane będzie też imię i nazwisko instruktora oraz kursanta, miejsce i czas przejazdu, punkt końcowy, pokonany dystans, spalone paliwo itd.
   

Dowiedz się więcej

 

 

 • Branża farmaceutyczna - monitoring gps umożliwia zarządzanie mobilną sprzedażą, także w branży farmaceutycznej. Zarządzający flota może stworzyć bazę klientów z zaznaczeniem ich na mapie i sprawdzać, czy wszystkie zostały odwiedzone danego dnia. Oprócz tego, lokalizatory wyposażone są w czujniki temperatury, dzięki czemu można stale kontrolować temperaturę w przestrzeni ładunkowej pojazdu, co jest bardzo ważne przy transporcie niektórych leków. 
   

Dowiedz się więcej

 

 

 • Lokalizacja dla biegacza - niewielki lokalizator ikol Spot pozwala na precyzyjne zapisywanie trasy biegu, prędkości, wysokości n.p.m. oraz na udostępnienie pozycji innym osobom. Dodatkowo wyposażony jest w przycisk SOS, który pozwoli wezwać pomoc w razie wypadku. Dzięki funkcji Widgetów, biegacz może dzielić się swoją trasą z innymi, np. na swojej stronie internetowej lub blogu.
   

Dowiedz się więcej

 

 

 

 

 • Ochrona bagażu - martwisz się o swój bagaż w czasie podróży? Wystarczy wrzucić do walizki lokalizator, aby móc na bieżąco sprawdzać pozycję naszej walizki. Bagaż monitorować można z każdego urządzenia z dostępem do Internetu (użytkownikom smartfonów ułatwi to aplikacja ikol Tracker). Po wakacjach można również sprawdzić trasę, jaką przebył nasz bagaż. 
   

Dowiedz się więcej

 

 

 • Odzyskanie skradzionego telefonu - aplikacja ikol X, która zmienia telefon w lokalizator, pozwoli użytkownikowi odnaleźć telefon, jeśli ten zostanie skradziony, albo zgubiony. Dzięki aplikacji można śledzić na bieżąco położenie telefonu, nawet jeśli złodziej zastąpi kartę SIM inną, ponieważ ikol X namierza telefon, a nie jego numer. Telefonu nie da się namierzyć po jego numerze, ponieważ numer przypisany jest karcie SIM, a nie do sprzętu (więcej o tym w tym artykule). 

Dowiedz się więcej

 

 

 

Dzięki  darmowej aplikacji ikol X można zmienić swój telefon w lokalizator:
 

Pobierz za darmo