Jak namierzyć skradziony telefon?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co możesz zrobić, aby uchronić swój telefon przed kradzieżą. Czy są proste, a jednocześnie skuteczne i bezpłatne sposoby na odzyskanie telefonu w przypadku kradzieży? Okazuje się, że takie rozwiązania są dostępne na rynku. Specjalnie dla Was postanowiliśmy porównać jeden z nich – Menedżera Urządzeń Android od Google  z naszą aplikacją do śledzenia i lokalizowania telefonów z Androidem – ikol X. 

 

Pobierz aplikację ikol X ze Sklepu Play

 

Porównanie: ikol X i Menedżer Urządzeń Android od Google

  Lokalizacja telefonu Brak opłat Historia lokalizacji Brak informacji o sprawdzaniu Funkcje dodatkowe

Śledzenie innego telefonu

Usuwanie danych
Ikol X

TAK 

TAK 

TAK 

TAK 

TAK 

TAK 

NIE
Menedżer Urządzeń Android Google

TAK 

TAK 

NIE 

NIE 

NIE 

NIE 

TAK

Wyjaśnienie:

Lokalizacja telefonu - możliwość namierzenia aktualnej pozycji każdego telefonu z Androidem. Aktualna pozycja urządzenia pokazywana jest na mapie.

Brak opłat - zarówno ikol X, jak i MUA są bezpłatne - nie musisz nic płacić, aby zlokalizować swój telefon dzięki tym aplikacjom

Historia lokalizacji - dzięki tej funkcji w aplikacji ikol X możesz sprawdzić, gdzie był lokalizowany przez Ciebie telefon parę godzin temu, 2 dni temu, a nawet rok temu! Menedżer od Google nie posiada takiej możliwości - po zakończeniu korzystania z aplikacji MUA dane o pozycji są kasowane.

Brak informacji o sprawdzaniu - ikol X nie informuje posiadacza lokalizowanego telefonu o próbie namierzania jego położenia. Z kolei MUA wysyła na lokalizowane urządzenie powiadomienie o tym fakcie.

Funkcje dodatkowe - ikol X oferuje, prócz standardowej możliwości lokalizowania urządzenia, także wiele funkcji dodatkowych. Są wśród nich między innymi: powiadomienia SMS o opuszczeniu konkretnego obszaru lub wjechaniu do niego, wysokość n.p.m. lokalizatora, przedłużona historia przejazdów (do 12 miesięcy wstecz), alert SOS przyciskiem. MUA nie oferuje funkcji dodatkowych.

Śledzenie innego telefonu - do tego właściwie jest stworzona aplikacja ikol X! Pozwala ona na monitorowanie położenia każdego telefonu z systemem Android. Chcesz wiedzieć, jak to robić? Zapoznaj się z naszą krótką instrukcją. MUA nie oferuje tego typu usługi.

Usuwanie danych - MUA od Google umożliwa usunięcie wszystkich danych z telefonu, jeśli wpadł on w niepołowane ręce.

 

Przetestuj aplikację ikol X do śledzenia telefonów.

Już teraz, za darmo!

 

Kategoria: