Jak przydaje się monitoring GPS w odśnieżarkach?

Odśnieżanie miasta

Zima rozgościła się na dobre za naszymi oknami i według najnowszych prognoz nie zamierza odpuszczać - jak na styczeń przystało. Dzisiaj więc pokażemy, jak bardzo przydatny może okazać się monitoring GPS w flocie odśnieżarek, które dbają o stan dróg w naszych miejscowościach.

 

Lokalizatory GPS zamontowane w pojazdach odśnieżających drogi to świetny sposób na kontrolę maszyn i pracowników. Osoba zarządzająca flotą odśnieżarek może na bieżąco sprawdzać pozycję swoich pracowników i wiedzieć, czy wykonują powierzone im zadania. Jeśli któryś pracownik nie wywiąże się z zadania, pracodawca ma czarno na białym jego zaniedbania - wszystko dzięki raportom, alertom oraz pozycji na mapie. W okresie zimowym to bardzo ważne - szybko można sprawdzić, czy strategiczne ulice zostały odśnieżone na czas, żeby potem nie trzeba było wysłuchiwać, że zima znów zaskoczyła drogowców ;)

Osoby zarządzające flotą odśnieżarekczęsto mają problemy ze sprawdzeniem stanu akumulatorów. System telematyczny ikol pozwala na stałe monitorowanie napięcia akumulatora w dowolnym pojeździe - dzięki Alertowi niskiego napięcia głównego zasilania zarządzający będzie wiedział, czy  pojazdy są sprawne i gotowe do podróży. Gdy napięcie zasilania spadnie poniżej określonego poziomu, system wygeneruje powiadomienie (mail, SMS oraz w aplikacji mobilnej), dzięki czemu można w porę zareagować.

 

Człowiek w zaspie
 

Warunki pogodowe panujące zimą wymagają na służbach drogowych szybkiej i sprawnej reakcji na to, co dzieje się za oknem. Dzięki lokalizacji GPS zarządzający flotą może sprawdzić, który pojazd znajduje się najbliżej miejsca, gdzie występują trudne warunki i szybko go tam wysłać. Dzięki Alertowi dowolnego obszaru ustawić można także obszary, w których o danej porze powinny znajdować się pojazdy - jeśli odśnieżarka opuści obszar, system wygeneruje odpowiednie powiadomienie, a zarządzający może w porę zareagować. Dzięki stałemu monitorowaniu pojazdów można opracować sprawny harmonogram prac, zoptymalizować trasy oraz minimalizować ryzyko awarii. Raporty pomogą także sprawnie rozliczyć kierowców z wykonanych prac i skontrolowac zużycie paliwa.

Przydatne na pewno będą funkcje:

 • alert niskiego napięcia głównego zasilania,
 • pakiet ikol CAN - kontrola zużycia paliwa,
 • alert długiego postoju,
 • alert dowolnego obszaru,
 • raport ranking użytkowania pojazdu
 • raporty z przejazdów,
 • raport dzienny,
 • raporty automatyczne na email,
 • zarządzanie zakupami paliwa.

   

Sprawdź ofertę