JAKI LOKALIZATOR GPS WYBRAĆ DO SAMOCHODU?

wybierz najlepszy lokalizator GPS

Lokalizator GPS, jak każdy sprzęt techniczny różni się parametrami i właściwościami. Dla użytkownika oznacza to możliwość korzystania z wielu funkcji, ale warto dokonać dobrego wyboru, bo nie zawsze chcemy używać wszystkiego. W czasie błyskawicznego rozwoju technologii, potrzebujemy prostych rozwiązań. I aby uprościć Wam korzystanie z monitoringu GPS, podpowiadamy, co do czego służy.

 

Lokalizator to moduł, który wykorzystuje technologię SIM/GPS. Lokalizatory IKOL to małe urządzenia z baterią, którą cechuje długi czas pracy. Możesz używać ich do własnych celów lub do monitoringu floty. Użycie lokalizatorów nawet w małej firmie, zmniejsza ilość zbędnie pokonywanych kilometrów. W dużej mierze prowadzi to do zdyscyplinowania pracowników, ale także do zoptymalizowania ich pracy, poprzez wskazywanie najkorzystniejszych tras przejazdów. Zmniejsza to także pracę administracyjną, za pomocą EEPP, generowanych raportów z przebytych tras i ilości tankowań.

 

 

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na śledzeniu aktualnej pozycji na żywo i chcesz mieć wgląd w historyczne trasy, wybierz IKOL GO. To podstawowy lokalizator, dedykowany pojazdom osobowym i ciężarowym. 

Wybierając odpowiedni lokalizator, odpowiedz sobie na pytanie z jakich funkcji monitoringu GPS chcesz korzystać. Monitorując pracowników, masz wgląd i wpływ na ich styl jazdy, co przekłada się na poziom paliwa i spalania - IKOL CAN

Prosty w montażu, bez ingerencji w pojazd jest IKOL OBD. Będzie to dobry wybór, jeśli chcesz korzystać z monitoringu GPS dorywczo lub przez krótki czas. Ten lokalizator może być używany w każdym pojeździe, który ma gniazdo diagnostyczne OBD.

  Aby monitorować paczki, przesyłki, a także bankomaty czy biletomaty, użyj IKOL MONDO. To przenośny lokalizator, którego bateria działa do 3 lat. Równie dobrze sprawdzi się przy monitoringu maszyn budowlanych. Będzie pracował w temperaturze od -20 do +60 °C.

  Potrzebujesz objąć monitoringiem GPS kontenery i paczki cargo? Wybierz IKOL DURO. Jego bateria działa do 24 miesięcy bez ładowania. Możesz dzięki niemu śledzić także trasy statków morskich, gdzie nie ma zasięgu GPS.  

  Jeśli potrzebujesz śledzić trasy przejazdu motocykla, roweru czy skutera wodnego, wybierz IKOL MOTO. To również jest lokalizator przenośny. Przyda się w wypożyczalni skuterów wodnych i motorówek. 

  Aby chronić dzieci i osoby starsze, bo tym grupom wiekowym najczęściej dedykowany jest monitoring GPS, wybierz IKOL SPOT. Jest to przenośny lokalizator, niewielkich rozmiarów, przeznaczony do lokalizowania ludzi i zwierząt.

   

   

  Za dobrym sprzętem idzie wsparcie techniczne, możliwość korzystania z aplikacji mobilnych, szeroki wybór raportów i alertów dotyczących konkretnych zdarzeń, bezpieczeństwo danych i gwarancja na lokalizator. 

  Dzięki aplikacji IKOL TRACKER, masz dostęp do lokalizatorów online. Sprawdź aplikację i ściągnij za darmo. Z aplikacji otrzymasz takie dane jak prędkość, napięcie akumulatora, odległość lokalizatora od użytkownika lub stan baterii lokalizatorów przenośnych. Do generowania raportów potrzebna jest platforma ikol system, dostępna na stronie system.ikol.pl ​

  Montaż lokalizatora

  Jeśli już wybrałeś i kupiłeś lokalizator, może go zamontować samodzielnie i dostaniesz do tego dokładne instrukcje. Możesz także umówić się na montaż w siedzibie IKOL lub w 250 punktach instalacyjnych w całej Polsce.