Jaki monitoring GPS wybrać?

Lokalizatory GPS ikol

Wybór dobrego i posiadającego potrzebne nam funkcję monitoringu GPS nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu i porównać różne rodzaje sprzętu dostępne na rynku. Dzięki temu otrzymamy produkt spełniający nasze wymagania i posiadający funkcje, na których nam zależy.

 

Co chcesz monitorować dzięki lokalizacji GPS?

To pierwsze i podstawowe pytanie, a odpowiedzi na nie mogą być naprawdę różne. Poniżej przedstawiamy możliwe pola eksploatacji urządzeń GPS.

1. Lokalizacja GPS samochodów:

ikol GO

 

 

ikol GO to podstawowy lokalizator do samochodu, który pomoże śledzić aktualną pozycję, a także pokaże historię przebytych tras wszystkich pojazdów - samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, łodzi i samolotów. Można zlokalizować każdy pojazd, niezależnie od tego, czy jest częścią floty, czy też jest własnością prywatną.Lokalizator ikol GO to GPS do samochodu doskonale przystosowany do poszerzania swojej funkcjonalności o kolejne usługi.

 sprawdź

ikol OBD

 

 

ikol OBD to niezwykle prosty w obsłudze lokalizator, który wystarczy tylko podpiąć do gniazda diagnostycznego. Do każdego modułu dołączony jest przedłużacz OBD w celu zwiększenia wygody użytkownika, ochrony przed uszkodzeniami modułu (gdy gniazdo OBD znajduje się bardzo blisko nóg kierowcy) czy też w celu umożliwienia ukrycia modułu.

 sprawdź

ikol CAN

 

 

ikol CAN pozwala lokalizatorowi pobierać informacje na temat samochodu z komputera pokładowego pojazdu. Użytkownik może przeglądać je z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. ikol CAN daje możliwość kontroli poziomu paliwa, spalania, a także wyświetlania informacji z deski rozdzielczej - przebieg, niezapięte pasy, włączone światła i wiele innych.

 sprawdź

 

  2. Lokalizator GPS do motocykla - ikol MOTO

  ikol MOTOLokalizator GPS do motocykla ikol MOTO to niewielki moduł, który zlokalizuje każdy motocykl w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Lokalizator wystarczy podpiąć do zasilania w motocyklu i to wszystko! Od tego momentu możesz na żywo sprawdzać położenie swojego jednośladu, a także historię swoich podróży nawet do 12 miesięcy wstecz.

  Lokalizator GPS do motocykli to bardzo dobre zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub bezprawnego użytkowania. Dzięki bogatym funkcjom dodatkowym możesz otrzymywać powiadomienie SMS (lub mail) w chwili, gdy ktoś uruchomi zapłon w Twoim motocyklu. To doskonały sposób na złodziei motocykli!
  sprawdź

   

  Cechy charakterystyczne lokalizatora GPS do motocykla ikol:

  • Niski pobór prądu
  • Nie rozładowuje akumulatora
  • Zawiera zapasową baterię działającą 7 dni bez zasilania
  • Działa w temperaturach od -30C do +80C
  • Wodoodporny
  • Szeroki zakres napięcia zasilania: od 8 do 32V DC
  • Możliwość konfiguracji 20 obszarów geograficznych, 5 dowolnych obszarów geograficznych i 1 sygnału alarmowego
  • Zapewnia bezpieczeństwo i precyzyjne namierzanie motocykli, skuterów, łodzi, quadów, motorowerów, wózków elektrycznych

   

  3. Lokalizacja GPS ludzi i zwierząt - ikol Spot

   

  Moduł ikol SPOT - lokalizator GPS

   

  Monitoring GPS to nie tylko lokalizowanie pojazdów i zarządzanie flotą aut. To urządzenie sprawdza się również w przypadku użytkowania osobistego. Wystarczy włożyć moduł do kieszeni lub plecaka i dzięki temu zyskujemy wgląd w położenie danej osoby.

  sprawdź

   

  Poniżej przedstawiamy przykłady zastosowań mobilnego lokalizatora GPS:

  • Przenośny lokalizator GPS dla dzieci

  Podróże w nowe miejsca, samodzielne uczęszczanie do szkoły, wycieczki szkolne, a nawet beztroska zabawa przed blokiem mogą skutkować zaginięciem dziecka. W naszym wcześniejszym wpisie  Zaginięcie dziecka – jak się przed nim uchronić? pisaliśmy, że w 2014r. policja otrzymała informacje o zaginięciu 525 dzieci do lat 7, a w wieku szkolnym (7-13 lat) – prawie tysiąca. Dzięki lokalizacji GPS można skutecznie zminimalizować ryzyko zaginięcia dziecka. Wystarczy zaopatrzyć naszą latorośl w mały gadżet, który będzie nosiło zawsze przy sobie – np. w plecaku, w kieszeni lub w kurtce. W przypadku zaginięcia rodzice mogą bez problemu sprawdzić aktualne położenie lokalizatora, a także trasę, którą dziecko się poruszało. W tak traumatycznej sytuacji jak zaginięcie kilkulatka każda chwila jest cenna. Dlatego warto zrobić wszystko, aby zabezpieczyć dziecko przed zaginięciem na wszystkie możliwe sposoby.

  • Przenośny lokalizator GPS dla osób starszych

  Dzięki lokalizacji GPS osoby cierpiące na zaniki pamięci, demencję starczą lub Alzheimera mogą być pod ochroną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Opieka nad osobami z zaburzeniami pamięci jest bardzo wyczerpująca, a każdy, najmniejszy nawet błąd, może skutkować ogromnymi wyrzutami sumienia opiekuna. Monitoring GPS pozwala na kontrolę aktualnego miejsca pobytu osoby starszej z dowolnego miejsca, o dowolnej porze i z dowolnego urządzenia.

  • Przenośny lokalizator GPS dla zwierząt

  Twój pies to lekkoduch, który uwielbia niezależność, a uciekanie podczas spaceru to stały element Waszych wspólnych wyjść? Aby mieć pewność, że po kolejnym spacerze Twój ulubieniec nie skończy w schronisku lub nie ucieknie sam na drugi koniec miasta, warto wyposażyć go w lokalizator GPS. Urządzenie przytwierdzone do obroży zwierzaka da Ci pewność, że odnajdziesz swojego ulubieńca, nawet jeśli ucieknie bądź coś go wypłoszy.

   

  4. Lokalizacja GPS towarów wielkogabarytowych - ikol DURO

  Moduł ikol DURO - lokalizator GPS

   

  Monitoring GPS sprawdza się również w przypadku lokalizacji przedmiotów o znacznej wielkości (oraz wartości). Montując moduł we wnętrzu kontenera, na jachcie lub w wartościowej paczce masz pewność, że Twoja własność jest w konkretnym miejscu. W odróżnieniu od ikola SPOT, ikol DURO jest większych rozmiarów ze względu na baterię, która bez ładowania wystarcza nawet na 2 lata!
  sprawdź
   

  5. Lokalizator GPS do samolotu - ikol Aero
   

  Lokalizator GPS do samolotu to doskonałe rozwiązanie dla każdego właściciela statku powietrznego. Urządzenie zapisujące trasę przelotu samolotu to także ważne narzędzie w szkołach lotniczych – dzięki stałemu podglądowi przebytej trasy uczniowie i ich nauczyciele mogą analizować dokonane postępy w nauce.

  Lokalizator GPS do samolotu ikol AERO działa także jako logbook i książka samolotu - każdy lot jest dokładnie rejestrowany, dokładnie zapisana jest jego trasa, wysokość samolotu, dokładna data startu i lądowania.

  Lokalizator GPS do samolotów ikol AERO to także praktyczne zabezpieczenie samolotu na wypadek kradzieży czy bezprawnego użytkowania. Właściciel maszyny może mieć całodobowy podgląd w aktualną pozycję swojego samolotu, a w przypadku kradzieży zostanie natychmiast o tym poinformowany przez SMS lub mail.
  sprawdź

   

  Główne zalety lokalizatora GPS do samolotu:

  • Bateria wewnętrzna działająca bez zasilania do 24 godzin
  • Działa w temperaturach od -25C do +80C
  • Szeroki zakres napięcia zasilania: od 6 do 31V DC
  • Precyzyjna lokalizacja samolotów

   

  6. Lokalizacja telefonu - ikol X

   

  Aplikacja ikol X w Sklepie Play - pobierz

  Nie czujesz się jeszcze gotowy na zakup modułu GPS ale chciałbyś sprawdzić jego funkcjonalność? Nasza aplikacja ikol X Ci to umożliwi! Instalując tę aplikację na swoim telefonie zamienisz go w lokalizator. Ale to nie wszystko! Do swojego nowo utworzonego konta możesz dodawać również inne telefony – czyli możesz sprawdzać położenie telefonu również swojej dziewczyny, żony czy koleżanki. Przeczytaj więcej o naszej aplikacji do lokalizowania telefonu.

  Kategoria: