KONTROLUJ PALIWO SWOJEJ FLOTY PRZEZ GPS MONITORING

Prawie każda dobrze prosperująca flota potrzebuje kontroli i narzędzi, które rozwiązują problem kradzieży paliwa. Poniżej omówimy najdokładniejszy sposób kontrolowania poziomu i zużycia paliwa. Z pomocą przychodzą systemy telematyczne, które są pionierem w zdalnej kontroli i analizie wielu parametrów jednocześnie.

 

Oczywiście jest wiele wyzwań związanych z zarządzaniem flotą pojazdów. Przyglądając się każdemu z bliska, każdy będzie ściśle związany z kosztami, a paliwo stanowi ponad 40 % rocznego budżetu całej firmy. Co roku można zauważyć widoczną tendencję wzrostową na rynku paliw, dlatego też coraz bardziej wyraźna staje się też polityka kontroli paliwa w firmie. Ta metoda dominuje rynek flotowy, bo paliwo stanowi ważne miejsce w firmowym budżecie. Jeśli do tego dodać szkody samochodowe, powstałe w wyniku złych nawyków kierowcy, to koszty rosną niezauważalnie.

 

Firmy kładą nacisk na efektywność i oszczędności, a jedno i drugie znajdują się pod hasłem kontrola, którą daje monitoring GPS. To rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby zarówno dużych spółek jak i małych, lokalnych przedsiębiorstw. Każda flota ma do przejechania tysiące kilometrów, które nie zawsze będą przekładały się na wzrost sprzedaży. Tym bardziej dla mniejszej floty, znaczenie kontroli wzrasta, a za kosztami paliwa idzie też odpowiednia organizacja pracy, optymalnie dopasowane trasy i konkretnie zaplanowane działania, których efekty można wygenerować za pomocą kilku raportów. W IKOL raporty są graficznym podsumowaniem wybranego odcinka czasu. Może to być raport zbiorczy lub raport z jednej podróży.

 

 

Dokładna kontrola paliwa odbywa się za pomocą lokalizatora IKOL CAN podpiętego do magistrali CAN. To precyzyjne narzędzie, które zapisuje informacje z komputera pokładowego, który jest źródłem danych paliwowych. Lokalizator IKOL CAN kontroluje wydatki na paliwo oraz wykrywa każdy większy spadek, czyli różnice pomiędzy zatankowanym paliwem, a tym spalonym przez silnik. Aby wykryć kradzież należy zatem sprawdzić ile paliwa spalił silnik, a ile go ubyło ze zbiornika. Do tego służą właśnie raporty.

 

Kontrola poziomu i zużycia paliwa odbywa się w czasie rzeczywistym. Integracja z szyną CAN daje informacje o czasie/ miejscu rozpoczęcia i zakończenia podróży, a także o całkowitym dystansie i czasie rozpoczęcia oraz zakończenia postoju.

 

Kontrola paliwa w systemie monitoringu GPS wprowadza do firmy oszczędności w postaci zaangażowania i zwiększonej wydajności pracowników. Przestaje istnieć problem z kradzieżą paliwa, a na pierwszy plan wysuwa się lepsza rentowność floty, patrząc na nią zarówno globalnie, jak i przez pryzmat każdego użytkownika samochodu.

 

Lokalizatory GPS IKOL montowane w pojeździe są wielozadaniowe. Zapisują nadmierne prędkości, gwałtowne hamowania. Od razu widać brak dobrych nawyków kierowcy, dlatego powodem wprowadzenia monitoringu floty jest także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Kierowca szybko przekonuje się, że możliwość zdalnego monitorowania pojazdu ma większe zalety niż sam kontakt telefoniczny w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia. Aby zmienić trasę i ustanowić nowy plan dotarcia do celu, zarządzający flotą robi to zdalnie.

 

Podsumowując korzyści z kontroli floty przy użyciu systemu GPS monitoringu, nasi klienci zyskują:

  • Mniejsze zużycie paliwa
  • Zmniejszenie przebiegów
  • Zdalne planowanie tras
  • Szybkie raportowanie wykrywające nadużycia
  • Kontrola prędkości i stylu jazdy

 

Zobacz inne lokalizatory i ich funkcjonalności