MASZ NIEDOŚWIADCZONEGO KIEROWCĘ W FIRMIE? - ZOBACZ CO POTRAFI GPS

GPS sprawdza się przy młodych i niedoświadczonych kierowcach

Oddajesz pracownikowi do użytku samochód, choć wiesz, że jako kierowca ma niewielkie doświadczenie, dopiero zdał prawo jazdy lub miał długą przerwę w prowadzeniu auta? Po raz kolejny sprawdzi się GPS monitoring, który efektywnie zadba o bezpieczeństwo kierowcy i pojazdu.

 

 

Młody stażem kierowca jeżdżąc firmowym autem, ma przede wszystkim do wykonania swoją pracę, tyle że jego uwaga rozproszona jest zdobywaniem doświadczenia za kierownicą. To bardzo normalne zachowanie. Ale pracodawca oczekuje efektów pracy, a radość z jazdy ma być tylko dodatkiem do wynagrodzenia. Co zrobić, aby utrzymać efektywność pracy na wysokim poziomie i jednocześnie pomóc młodemu kierowcy właściwie wykorzystywać służbowy pojazd?

Na szczęście GPS to wszechstronny system, który daje tyle możliwości, ile jest potrzeb. Chcesz sprawdzić, czy młody kierowca nie jeździ z dużą prędkością, a jego podróże nie trwają zbyt długo? Lokalizator GPS zamontowany w pojeździe będzie zapisywał wszystkie potrzebne parametry, a Ty za sprawą raportów otrzymasz merytoryczne informacje z każdej odbytej podróży.

 

 

Monitoring GPS sprawdzi również, w jaki sposób młody kierowca eksploatuje auto. Mądre korzystanie z samochodu, każdą drogą prowadzi do oszczędności, a to priorytet utrzymania floty w dobrej kondycji. Jeśli widzisz błędy, wiesz jak je eliminować wprowadzając odpowiednie narzędzia GPS monitoringu. Proponujemy Ci kilka z nich.

 

Raport z przejazdów dziennych

Na raporcie dziennym widzisz ile kilometrów pokonał kierowca, o której godzinie rozpoczął i zakończył pracę, ile czasu mu to zajęło i z jaką średnią prędkością się poruszał.

 

 

Raport prędkości

Ograniczenie prędkości to limit, który przydaje się kierowcom nawet z wieloletnim stażem. Ten raport w czytelny i graficzny sposób prezentuje osiągane prędkości oraz możliwe przekroczenia. Prędkość sugeruje także w jakich warunkach znalazł się kierowca, czy miał możliwość osiągać wysokie prędkości poza miastem, czy eksploatował auto głównie po mieście. Młody kierowca, szczególnie na początku swojej kariery za kółkiem powinien być uważnie obserwowany. Możesz wygenerować raport dzienny lub raport zbiorczy przejazdów.  

 

 

Alert dowolnego obszaru

Każda praca ma jakieś ograniczenia, również te związane z obszarem, na którym wykonywana jest praca. Jeśli kierowca porusza się na terenie jednego miasta lub województwa, warto wyznaczyć dokładny obszar pracy, poza którym zostanie wysłany alert. Stwórz geograficzny obszar w kształcie okręgu, a system IKOL powiadomi o każdorazowym opuszczeniu obszaru, który będzie traktowany jako przekroczenie uprawnień. Więcej o alertach znajdziesz tutaj.

 

Alert długiej podróży

Niedoświadczony kierowca chciałby każdą chwilę spędzić prowadząc auto i zapominając przy tym, że odpoczynek nie tyle mu się należy, co jest jego obowiązkiem. Ten alert otrzymasz w formie wiadomości sms, e-mail lub na aplikacji IKOL TRACKER. Alert będzie informacją, że kierowca jeździ za długo bez obowiązkowej przerwy.

 

Raport ranking Użytkowania pojazdu

Ten raport pozwala na porównanie stylu i umiejętności jazdy wszystkich pracowników, dlatego idealnie widać jak młody stażem kierowca sukcesywnie zdobywa kompetencje i co jeszcze musi poprawić.

 

 

Jeśli Twoim pracownikiem terenowym jest kierowca, któremu brakuje doświadczenia, kontroluj jego postępy przy użyciu raportów i alertów. To pomoże mu w niedługim czasie osiągnąć wysoki wynik efektywności pracy, również za kierownicą.