Monitoring GPS dla małej firmy

Coraz częściej zgłaszają się do nas właściciele niewielkich firm, którzy są zainteresowani wprowadzeniem lokalizatorów GPS w swoich kilku/kilkunastu pojazdach. Pierwsze pytanie, które od nich słyszymy w 90% przypadków brzmi: „Czy przy tak małej liczbie pojazdów monitoring GPS ma sens?”. Oznacza to jedno – nie tylko duże floty widzą w monitoringu pojazdów źródło oszczędności i ważne narzędzie w zarządzaniu pracą kierowców. Również małe firmy czują potrzebę lokalizacji pojazdów, jednak nadal posiadają wątpliwości – czy to rozwiązanie nie nadwyręży ich ograniczonych funduszy? Czy inwestycja się zwróci? Czy rzeczywiście koszty związane z pojazdami (paliwo, eksploatacja) zostaną realnie zmniejszone?

Jeśli Ty również szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, to dobrze trafiłeś! Przeczytaj nasz tekst i sam oceń, czy nadajniki GPS w Twojej firmie to (nie)zbędny wydatek.

Monitoring pojazdów w małej flocie

Zużycie paliwa, puste przejazdy, prywatne trasy, nadmierna eksploatacja pojazdów – to tylko niektóre sytuacje, które generują dodatkowe wydatki w każdej firmie – niezależnie od tego, czy są w niej 2 pojazdy, czy też 200.

Lokalizacja GPS w małej firmie

Niemal w każdej firmie transportowej blisko 40% wydatków jest związanych z opłatami za paliwo. Czyli niezależnie od liczby pojazdów, którymi zarządzasz, masz realny wpływ na to, aby te wydatki zostały zmniejszone. W jaki sposób? Lokalizator GPS zamontowany w pojeździe daje Ci następujące możliwości:

  • Informacja o znacznym ubytku paliwa – dzięki podłączeniu nadajnika GPS do szyny CAN w pojeździe otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy poziom paliwa w pojeździe ulegnie gwałtownemu obniżeniu. Będzie to oznaczało tylko jedno – że Twój pracownik podbiera służbowe paliwo i chce je wykorzystać do prywatnych celów lub po prostu na nim zarobić.
  • Analiza stylu jazdy kierowcy (Ecodriving) – dzięki tej funkcji masz wgląd, w jak sposób użytkują pojazdy Twoi pracownicy. Czy gwałtownie hamują, gwałtownie przyspieszają, a może pozostawiają pojazd na biegu jałowym? Każda z tych czynności generuje dodatkowe koszty, których w prosty sposób można uniknąć.
  • Alerty dowolnych obszarów geograficznych – Twoi pracownicy poruszają się tylko w konkretnym obszarze (np. na stałej trasie, w określonym mieście, województwie)? Zbędne wyjazdy poza stałą trasę to dodatkowe koszty, z których w łatwy sposób możesz zrezygnować.

GPS do samochodu… i nie tylko

Korzyści wynikające z lokalizacji GPS pojazdów

Chciałbyś wiedzieć, gdzie znajdują się Twoi pracownicy, ale na początku nie chcesz inwestować w GPS do samochodu? A może Twoi pracownicy wcale nie poruszają się pojazdami służbowymi? W takim przypadku możesz skorzystać z 2 rozwiązań:

- przenośny lokalizator GPS – małe urządzenie umieszczone w aktówce lub torebce pozwoli na lokalizowanie położenia Twojego pracownika podczas zleceń w terenie. Możesz również umieścić je w dowolnym pojeździe i w ten sposób go monitorować, jednak będzie miał on mniej funkcji, niż moduł dedykowany specjalnie d pojazdów.

- lokalizacja służbowego telefonu – dzięki naszej darmowej aplikacji ikol X możesz mieć wgląd w aktualną pozycję swoich pracowników. Możesz również odczytywać historię ich przejazdów, sporządzać zestawienia, obrazować trasę na mapie i wiele więcej. Zapoznaj się z pełną funkcjonalnością naszej lokalizacji telefonu ikol X.

 

Jak widzisz lokalizacja GPS (zarówno przenośna, jak i monitoring pojazdów) to ogromne ułatwienie i narzędzie, które doskonale sprawdza się w niewielkich firmach. Nie trać czasu! Po wprowadzeniu nadajników GPS na pewno zauważysz spadek kosztów i większą efektywność pracowników.