Monitoring GPS powiadomi Cię o ważnych zdarzeniach

Alerty monitoringu GPS

Śledzenie pojazdu, zapis i przegląd tras, powiadomienia i alerty - to jedne z wielu możliwości monitoringu GPS, które są bardzo przydatne przy kontroli pojazdu. Jak można je wykorzystać? Zapraszamy do artykułu.

 

  • Długa podróż lub postój - w systemie ikol użytkownik może uruchomić usługę alertu długiej podróży lub alertu długiego postoju, dzięki której dowolna grupa osób może być informowana za pomocą wiadomości SMS lub email o zbyt długiej podróży bez przerwy lub długim postoju. Można dowolnie konfigurować graniczny czas postoju i podróży, po którym będzie generowany alert. Pozwoli to na poinformowanie kierowcy, że jedzie już zbyt długo, lub sprawdzenie, czy wszystko jest z nim w porządku, jeśli postój w jednym miejscu się przedłuża. 

Dowiedz się więcej

 

 

  • Zmiana stylu jazdy to zmniejszenie wydatków na paliwo o 8% - doświadczeni kierowcy mają swoje nawyki i w pewnien sposób automatycznie prowadzą samochód. Niestety część z  wyuczonych zachowań jest szkodliwa zarówno dla pojazdu, jak i finansów firmy czy kierowcy. Kontrolując styl jazdy zmieniając nawyki za kółkiem można zmniejszyć wydatki na paliwo o 8%. Jak?

Dowiedz się więcej

 

 

  • Alerty monitoringu GPS są bardzo pomocne nie tylko w firmie - dzięki alertom monitoringu GPS bez patrzenia na mapę wiesz, co dzieje się z Twoim pojazdem. To świetne narzędzia nie tylko dla osób, które zarządzają flotą samochodów, ale również dla tych, którzy chcą mieć stałą kontrolę nad prywatnym pojazdem. Użytkownik dostaje powiadomienie przez SMS oraz maila, jeśli coś niepożądanego dzieje się z jego samochodem. Wybór alertów w systemie ikol jest dowolny!

Dowiedz się więcej

 

 

Alert przekroczenia prędkości

 

  • System ikol wie, kiedy samochód zbliża się do granicy kraju - w ofercie ikol dostępna jest funkcja alertu dowolnych obszarów. Pozwala ona użytkownikowi na stworzenie dowolnego kształtu na mapie (kraju, województwa, miasta, gminy, czy dzielnicy). Kiedy lokalizator przekroczy granicę (wejdzie lub wyjdzie z obszaru), na wybrane przez użytkownika numery telefonu i adresy email wysłane zostaną natychmiast odpowiednie powiadomienia. Co więcej, nie trzeba samemu "rysować" tych obszarów - wystarczy wpisać jego nazwę, a system sam go wygeneruje. 

Dowiedz się więcej

 

 

 

  • Monitoring GPS można wykorzystać na rajdach samochodami terenowymi - monitoring GPS w samochodzie rajdowym pozwoli kierowcy na sprawdzenie przejechanej trasy, osiągniętej prędkości, eksploatacji pojazdu, czasu przejazdu i ilości spalonego paliwa. Pozwoli mu to na kontrolowanie stylu jazdy i dobre przygotowanie do kolejnej wyprawy. 

Dowiedz się więcej

 

 

 

Kategoria: