Monitoring GPS to same korzyści

GPS ikony

Dzisiaj przyjrzymy się korzyściom płynącym ze stosowania monitoringu GPS we flocie firmowej. Sprawdźcie, jak telematyka pozwoli zaoszczędzić pieniądze i usprawnić kontrolę pojazdów i zarządzanie pracownikami.

 

 

 • Możesz jeszcze sprawniej zarządzać mobilną sprzedażą.
  Monitoring GPS to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla każdego fleet managera. Dzięki niemu można kontrolować, czy pracownicy wywiązują się ze swoich zadań, a także zmotywować ich do większej efektywności i mniejszego zużycia paliwa. Oprócz tego, można sprawdzić styl jazdy każdego kierowcy i zachęcić go do ekonomicznej jazdy. Dodatkowo fleet menager może stworzyć bazę danych najważniejszych punktów, a dzięki raportom sprawdzić, ile czasu poświęca pracownik każdemu klientowi.

 

 

 • Styl jazdy może wpłynąć na wysokość składki ubezpieczeniowej.
  Rozwiązania telematyczne, takie jak monitoring GPS, mają również zastosowanie w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Dane zbierane z lokalizatora GPS wpływają na wysokość opłacanej składki. Oznacza to, że im lepiej, bezpieczniej i ekonomiczniej jeździ kierowca, tym mniejszą składkę ubezpieczeniową będzie płacił. Takie rozwiązanie nazywa się Usage Based Insurance, czyli UBI. W samochodzie montuje się system monitoringu GPS. Koszty montażu pokrywa firma ubezpieczeniowa. Składki naliczane są na podstawie informacji, które zbiera lokalizator - prędkość, ekonomiczna jazda, czas jazdy, pory podróży itd.

 

 

 • W jednym raporcie można sprawdzić wszystkie zdarzenia lokalizatora.
  Raport zdarzeń lokalizatora w bardzo przejrzysty sposób prezentuje chronologicznie wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. W raporcie mogą się znaleźć np. uruchomienia silnika, zatrzymanie pojazdu, przekroczenie obszaru, przekroczenie prędkości i inne. Informacje, które odczytamy z raportu zależą od tego, jakie funkcje dodatkowe mamy uruchomione. Dodatkowo do każdego wydarzenia przypisane jest jego miejsce wraz ze współrzędnymi geograficznymi.

 

 

Telematyka - ikony

 

 • Dzięki monitoringowi GPS łatwo odliczyć podatek VAT od kosztów związanych z flotą.
  Użytkownicy ikol mogą przeprowadzić szybką ewidencję za pomocą usługi Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów. Dzięki EEPP można odliczyć 100 % kosztów związanych z pojazdami w firmie (kupno, naprawy, serwis, wymiana opon itd.), przede wszystkim jednak dotyczy kosztów paliwa. Ewidencja prowadzona jest automatycznie przy pomocy lokalizatora GPS umieszczanego w pojeździe. Wystarczy pobrać gotowy raport ze wszystkich przejazdów i podpisać go. Raporty ikol spełniają wszystkie wymagania stawiane przez ustawę.

Dowiedz się więcej

 

 

 • System ikol jest akceptowany przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.
  Monitoring GPS ikol jest akceptowany przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe jako system służący do zabezpieczenia pojazdu. Ponadto, dodatkowa usługa "Ochrona Pojazdu" jest również respektowana, gdy Towarzystwo Ubezpieczeniowe wymaga umowy gwarantującej interwencje odpowiedniej załogi, jeśli coś niepożądanego stało się z pojazdem.

Dowiedz się więcej