Monitoring GPS w szkole - bądź spokojny o swoje dziecko

Dzieci w szkole

Dzisiaj, po wakacjach, zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. Wiele dzieci po raz pierwszy przestąpi próg szkoły, a rodzice na pewno codziennie będą się zamartwiać, czy wszystko z ich pociechą jest porządku. Ponieważ w dzisiejszych czasach smartfony są w normalnym wyposażeniu ucznia, tak jak kredki i zeszyty, można bardzo łatwo kontrolować dziecko za pomocą telefonu.

Darmowa aplikacja ikol X zmienia telefon w lokalizator. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą od czasu do czasu szybko sprawdzić, czy dziecko na pewno siedzi w szkole, a nie na wagarach w parku. Jeśli samo pokonuje drogę do i ze szkoły, rodzic może śledzić jego trasę i być spokojnym o to, że bezpiecznie dotarło do celu. 

Jeśli nasz uczeń lubi od czasu do czasu (albo częściej wink) wybrać się na wagary, rodzic może dowiedzieć się od razu o tym, że dziecko opuściło szkole mury. W jaki sposób? Wystarczy ustawić w aplikacji obszar, po przekorczeniu którego system generuje alert. Jeśli ustawimy obszar SZKOŁA i dziecko wyjdzie ze szkoły w czasie, kiedy powinno być na lekcjach, rodzic dostanie powiadomienie przez e-mail i SMS.

 

Ustawienie dowolnego obszaru

 

Aplikacja ikol X umożliwia także wygenerowanie alertu SOS. Jeśli dziecko znajdzie się w niebezpiecznej sytuacji, może wysłać alert ze swoją dokadną pozycją, dzięki czemu rodzic może bardzo szybko zareagować.
Jeśli zaś telefon zostanie zgubiony, lub skradziony, można go zlokalizawać i odzyskać. 

Dzięki ikol X można:

  • sprawdzić pozycję dziecka,
  • odzyskać zgubiony lub skradziony telefon
  • ustawić obszar, którego w danych godzinach dziecko nie powinno przekraczać,
  • mieć pewność, że dotarło do szkoły, czy domu, 
  • zobaczyć, że podczas nieobecności rodziców jest w domu, lub u osoby, która się nim zajmuje.
     

Pozycję i przebyte trasy naszej pociechy można szybko sprawdzić za pomocą innej aplikacji - ikol Tracker, która pozwala na błyskawiczne sprawdzenie pozycji każdego lokalizatora:

Pozycja lokalizatora w ikol Tracker

 

Dzięki ikol Tracker nie trzeba logować się do Aplikacji ikol Online, wystarczy telefon, aby błyskawicznie sprawdzić pozycję naszego dziecka, oraz tras, które pokonało danego dnia.

 

 

Obie aplikacje, ikol X oraz ikol Tracker, można pobrać za darmo ze sklepu Google Play:

Pobierz za darmo