MONITORING SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH PRZY UŻYCIU GPS

jak wykorzystać monitoring gps w swojej firmie

Nowoczesna flota szuka rozwiązań żeby lepiej zarządzać pojazdami. To niezwykle odpowiedzialne zadanie każdej firmy, która posiada flotę samochodową. Jak to się dzieje? Za pomocą elektronicznych modułów z odbiornikiem GPS i kartą SIM, system monitoringu podaje dokładną lokalizację pojazdów, przetwarza dane i przesyła je na serwery. Sprawdźmy, w jaki sposób GPS monitoring oferuje praktyczne zastosowania dla Twojego biznesu.

 

Z punktu widzenia właścicieli firm, tego typu rozwiązanie, to sposób na oszczędności i lepsze zarządzanie flotami pojazdów. Nowoczesny system monitoringu łączy lokalizację i bezpieczeństwo.

 

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD BEZPIECZEŃSTWA

Częstym powodem wprowadzenia GPS monitoringu jest bezpieczeństwo floty i pracowników z niej korzystających. Tutaj łączą się dwa praktyczne zastosowania lokalizatorów. Ecodriving i lokalizacja w przypadku kradzieży. Z jednej strony, poprawa stylu jazdy przełoży się na mniejsze koszty związane z eksploatacją i ewentualnymi naprawami, a z drugiej, łatwiej jest namierzyć skradziony samochód stosując monitoring pojazdów.

 

PLANOWANIE PRACY

GPS monitoring znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach: transport, przesyłki kurierskie, firma taksówkarska, catering, wypożyczalnia samochodów. Monitoruje handlowców, kurierów i kierowców ciężarówek, którzy pracują w określonych ramach czasowych i są zobligowani do spotkań z klientem, terminowego dostarczenia przesyłki lub ładunku. Tutaj czasem rządzi pieniądz. Lokalizator GPS to niezawodny sposób na optymalizację tras, który ułatwia kierowcy dotarcie na miejsce krótszą i szybszą drogą. Geograficzna baza klientów i punktów pozwala na tworzenie podręcznej bazy, poprzez dodawanie punktów spotkań, adresy i optymalne trasy. Odpowiednio zaplanowana obsługa klientów podnosi konkurencyjność firmy na rynku.

 

 

OPTYMALIZACJA DROGĄ DO OSZCZĘDNOŚCI

Najbardziej znaną i docenianą funkcjonalnością monitoringu GPS jest możliwość zmniejszania zużycia paliwa. Ponieważ stanowi ono dla zarządzającego flotą dużą część budżetu, to jemu poświęca się najwięcej uwagi i prowadzi dokładne analizy. w parku maszynowym z ilością od 10 do 30 pojazdów, oszczędności można zaobserwować już po kilku miesiącach monitorowania floty.

 

RAPORTOWANIE W CZASIE RZECZYWISTYM

Wielu doświadczonych kierowców przekracza dopuszczalną prędkość. Wszystkie raporty, otrzymywane formie graficznego podsumowania, związane z użytkowaniem samochodu przekładają się na oszczędności. Jest to informacja na temat zbyt dużych prędkości, ilości gwałtownych hamowań czy zużytego paliwa stojąc na biegu jałowym. Alerty i raporty użytkowania pojazdu, odnoszą się do wybranego kierowcy i wysyłają informacje o zdarzeniu. Pracownik, który jest rozliczany ze stylu jazdy, stopniowo eliminuje ilość popełnianych błędów. Ecodriving zastosowany w monitoringu daje wgląd w szczegóły jazdy każdego pracownika w firmie.

 

 

IKOL posiada w swojej ofercie monitoring, który mierzy wszystkie powyższe parametry z dużą precyzją i dokładnością. Lokalizatory IKOL GO i CAN, to najczęściej stosowane we flotach moduły, dostosowane technicznie do różnych pojazdów, w zależności od tego, jaką rolę mają spełniać.

 

 

IKOL GO to podstawowy lokalizator, dzięki któremu można śledzić aktualną pozycję wraz z historią wszystkich tras.

IKOL CAN pozwala na precyzyjną kontrolę poziomu i spalania paliwa. Daje również informacje na temat przebiegu, temperatury, stylu jazdy. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

 

Lokalizacja położenia w czasie rzeczywistym jest możliwa dzięki lokalizatorowi, który łączy się z Internetem za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Platforma IKOL ONLINE służy do zarządzania lokalizatorami. Logując się na system.ikol.pl można dowolnie konfigurować wszystkie ustawienia. Do szybkiego przeglądania pozycji swoich lokalizatorów służy także mobilna aplikacja IKOL Tracker.

 

Zobacz do czego jeszcze można wykorzystać GPS