Najlepsze aplikacje mobilne dla kierowców

Nawigacja w telefonie

Aplikacje mobilne ułatwiają nam życie w wielu dziedzinach, możemy dzięki nim sprawdzać rozkłady jazdy, korki, kupować bilety, kontaktować się z bliskimi, przerabiać zdjęcia, słuchać muzyki i wiele innych... istnieje także szereg aplikacji przydatnych zmotoryzowanym. Dzisiaj przyjrzymy się tym, które uznaliśmy za szczególnie warte uwagi.

 

 • SkyCash - dzięki tej aplikacji można szybko i wygodnie zapłacić za parking bezpośrednio w aplikacji. Ale nie tylko. W SkyCash można płacić za bilety do kina, kupić bilety na pociąg, wykupić OC i AC, opłacić rachunki, czy przesłać pieniądze innej osobie.

   

Skycash
 

 • Parkopedia Parking - to międzynarodowa aplikacja, dzięki której można znaleźć parkingi w 75 krajach, w tym w Polsce. Zawiera bazę parkingów i pokazuje liczbę miejsc na nich, ceny za parkowanie i opinie innych kierowców. Wyszukuje obiekty w najbliższej okolicy na podstawie GPS-u telefonu i wyznacza trasę do znalezionego parkingu.
   

Parkopedia
 

 • Pierwsza pomoc - bezpłatna aplikacja, która zawiera cenne wskazówki w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Podział na kategorie urazów pozwala szybko ustalić, co trzeba zrobić, udzielając pomocy w określonej sytuacji. W aplikacji użytkownik znajdzie również adresy punktów medycznych, porady dotyczące szczepień oraz listę rzeczy, które powinny znaleźć się w apteczce.
   

Pierwsza pomoc

 

 • Fuelio - ta aplikacja pozwala prowadzić dziennik tankowań i kosztów utrzymania pojazdu. Umożliwia też sprawdzenie, na której stacji benzynowej paliwo jest najtańsze, powiadamia o nadchodzącym przeglądzie, wymianie rozrządu i innych. Pozwoli też wygenerować statystyki dotyczące tankowań i zużycia paliwa.
   

Fuelio

 

 • IKOL X oraz IKOL Tracker - pierwsza z aplikacji, IKOL X, pozwala zmienić telefon w lokalizator GPS. Dzięki temu, kierowca w każdej chwili będzie mógł sprawdzić swoją aktualną pozycję, zobaczyć pokonane trasy, prędkość, z jaką się poruszał, czy miejsca swoich postojów. Zdarza się tak, że testowanie przez kierowców aplikacji IKOL X kończy się zakupem lokalizatora GPS do samochodu. Moduł GPS pozwala o wiele więcej, niż aplikacja, dzięki rozszerzonej ofercie - kontrola spalania paliwa, raporty, czy alerty. Dla posiadaczy IKOL X oraz lokalizatorów GPS przydatna będzie druga aplikacja - IKOL Tracker. Dzięki niej szybko można sprawdzić pozycję wszystkich lokalizatorów, stan akumulatora, połączenie z satelitami, czy pokonane trasy. Dzięki IKOL można również szybko wezwać pomoc dzięki przyciskowi SOS, który generuje powiadomienie do ustalonego odbiorcy wraz ze współrzędnymi geograficznymi.
   

Aplikacje ikol

 

 

źródło: Google play store, motofakty.pl, antyweb.pl