Namierzenie telefonu jest prostsze, niż myślisz

Lokalizacja telefonu

W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak można wykorzystać naszą aplikację ikol X, pokażemy również ile lokalizatorów rysuje mapę drogową, a także sprawdzimy ile jest na świecie nadajników GPS. Zapraszamy do lektury.

 

 

 • System ikol wie, kiedy samochód zbliża się do granicy kraju.
  W ofercie ikol dostępna jest funkcja alertu dowolnych obszarów. Pozwala ona utworzyć dowolny obszar na mapie. Kiedy lokalizator przekroczy granicę (wejdzie lub wyjdzie z obszaru), na wybrane przez użytkownika numery telefonu i adresy email wysłane zostaną natychmiast odpowiednie powiadomienia. Co więcej, obszarów nie trzeba rysować samemu. Wystarczy wpisać jego nazwę, a system sam go wygeneruje, np. "Polska", "Województwo wielkopolskie", "Powiat iławski", "Kraków" itd. Można również automatycznie ustawić, o ile granica ma być przesunięta. Do czego może się to przydać? Bardzo często użytkownikom zależy, by samochód nie wyjechał poza granice Polski. Wtedy podczas konfigurowania alertu wystarczy wpisać "Polska", "przesuń od granicy: 50km". Takie ustawienia pozwolą właścicielowi odpowiednio wcześnie zareagować, jeśli kierowca będzie chciał przekroczyć granicę, chociaż nie miał na to pozwolenia.
   

Odsunięcie od granicy

 

 • Można szybko sprawdzić wszystkie zdarzenia zarejestrowane przez komputer pokładowy.
  Lokalizator ikol CAN umożliwia pobieranie informacji z komputera pokładowego pojazdu. Dzięki temu, w raporcie zdarzeń CAN, użytkownik może szybko sprawdzić, jakie zdarzenia zarejestrował komputer pokładowy w jego samochodzie. Sprawdzi, czy zawsze pasy zapinał pasy, jaki był poziom paliwa, czy światła były włączone/wyłączone i wiele innych. Przy każdym wydarzeniu podana jest dokładna godzina jego rozpoczęcia i zakończenia. 

 

 • Nadajników GPS wcale nie jest dużo!
  Wiele osób mówi, że ma zamontowany w samochodzie nadajnik GPS, co nie może być prawdą, ponieważ byłoby to bardzo trudne do zrobienia, a także bardzo kosztowne. Nadajników GPS jest tylko ponad 30 na świecie i zamontowane są w satelitach krążących nad Ziemią. W samochodach, telefonach, zegarkach itp. montowane są tylko odbiorniki GPS. One jedynie odbierają sygnał z satelitów i nic nie nadają.

 

 • Nie można zlokalizować telefonu po jego numerze.
  Wiele osób zastanawia się, czy można zlokalizować, namierzyć telefon tylko po jego numerze. To by było takie proste - wpisać numer telefonu na stronie internetowej i w ciągu kilku poznać jego lokalizację. Nie działa to jednak w ten sposób. Po pierwsze dlatego, że numer telefonu nie jest przypisany do telefonu czyli do sprzętu. Numer to sztuczny identyfikator karty SIM, która jest włożona do telefonu komórkowego, a więc ten sam numer może być przeniesiony na inną kartę SIM w ciągu kilku sekund. Innymi słowy numer telefonu (tzw. MSISDN) jest powiązany z kartą SIM (ICCID) tylko w systemie informatycznym operatora komórkowego. Aby móc namierzyć telefon, potrzebna jest do tego odpowiednia aplikacja, np. ikol X, który zmienia telefon w lokalizator. 

 

 • 10 milionów punktów z lokalizatorów ikol rysuje mapę drogową.
  System ikol zbiera miesięcznie miliony pozycji ze wszystkich lokalizatorów na terenie całej Europy. Losowo wybrano okres 30 dni i 10 milionów pozycji. Pozycje te stworzyły całkiem dokładną mapę naszego kraju. Co ciekawe, na poniższej ilustracji nie naniesiono żadnych dróg - na poniższą mapę składają się tylko i wyłącznie pozycje przesyłane przez nasze lokalizatory:

Mapa lokalizatorów

 

 • ikol X sprawdzi, gdzie jest Twoje dziecko.
  Aby wiedzieć, gdzie znajduje się dziecko, wystarczy w jego smartfonie zainstalować aplikację ikol X. Teraz można w każdej chwili sprawdzić lokalizację pociechy, bez nękania jej ciągłymi telefonami, czy wiadomościami SMS. Dzięki ikol X można też sprawdzić, czy dziecko nie opuszcza szkoły lub domu, bez informowania rodziców o tym.

 

ikol X

 

Kategoria: