Nie musisz zakopywać się w papierach, wszystko jest w systemie

Praca przy kawie

Zarządzanie nawet niewielką flotą pojazdów to nie lada wyzawanie. Trzeba kontrolować wydatki na pojazdy i paliwo, rozliczać kierowców, sprawdzać, jak i gdzie jeżdżą, prowadzić ewidencję. Wydaje się, że trzeba cały czas drukować i analizować dokumenty, a jednocześnie zerkać na mapę. Nic bardziej mylnego! System ikol bardzo ułatwia pracę przy kontrolowaniu floty.

 

Dzięki rozbudowanej ofercie raportów i alertów w naszym systemie telematycznym, nie trzeba ciągle ślęczeć nad mapą i sprawdzać, gdzie kierowcy jeżdżą, gdzie mają postój, ile spalili paliwa, czy są tam, gdzie nie powinni teraz być.
Wystarczy wygenerować odpowiedni raport, aby dowiedzieć się, m.in:

  • czy przejazd był prywatny, czy służbowy,
  • z jaką prędkością się poruszał się pojazd,
  • ile zostało spalonego paliwa na danym odcinku, czy danego dnia,
  • jakie podróże miały miejsce wybranego dnia o wybranej porze,
  • gdzie miały miejsca postoje.

Nie trzeba drukować kilku raportów i porównywać ich ze sobą, wszystkich kierowców można podsumować w jednym raporcie. To bardzo ułatwia przede wszystkim rozliczenie kosztów paliwa. Wszystkie raporty można także łatwo dać do wglądu kierowcom - wystarczy je przesłać, albo mogą wygenerować je sami. To duże ułatwienie i oszczędność czasu.
Z kolei dzięki usłudze Geograficznej bazy klientów i punktów możemy stworzyć rozbudowaną i wygodną bazę wszystkich ważnych dla nas miejsc - hurtownii, klientów, sklepów, serwisów itp.
 

Laptop i zarządzanie

 

Alerty monitoringu GPS pomagają zaś w kontroli kierowców. Możemy reagować, gdy jadą za szybko, gdy podróż lub postój trwa zbyt długo, gdy obroty silnika są za wysokie, czy kierowca opuścił wyznaczony obszar. System informuje o tym przez mail, SMS, lub powiadomienie w aplikacji ikol Tracker.

Warta uwagi jest jeszcze Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów. Umożliwia ona  odliczanie 100% VAT od zakupu pojazdu,  paliwa, serwisów, przeglądów, wymiany opon i wielu innych. Wystarczy ją wygenerować i podpisać, zajmuje to kilka minut.

Flotę można również szybko skontrolować z poziomu telefonu, lub tabletu - wystarczy aplikacja ikol Tracker. Umożliwia ona szybko sprawdzić pozycję, historię przejazdów naszych lokalizatorów, a także pozwala na otrzymywanie powiadomień i alertów.

 

W systemie telematycznym ikol samemu wybiera się potrzebne usługi, dzięki czemu jest idealnie dopasowany do potrzeb floty.

Sprawdź ofertę