Nowa funkcja - Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy

Licznik samochodowy

W naszym systemie pojawiła się kolejna funkcja, która z pewnością zapewni większe bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy. Od teraz można otrzymywać dzwiękowe powiadomienie o przekroczeniu zdefiniowanej przez nas prędkości.

 

Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy umożliwia dźwiękowe powiadomienie o przekraczaniu zdefiniowanych prędkości. Kierowca może ustawić sobie, jaki sygnał poinformuje go o przekroczeniu prędkości, np. jeden sygnał o przekroczeniu 50km/h, podwójny sygnał o przekroczeniu 90 km/h i ciągły sygnał po przekroczeniu 120km/h. Ten ostatni jest na tyle uciążliwy dla osób podróżujących pojazdem, że uniemożliwia dłuższą komfortową jazdę i wymusza na kierowcy zredukowanie prędkości pojazdu.

Usługa jest możliwa do uruchomienia przez posiadaczy lokalizatorów ikol GO oraz ikol CAN. Konieczny jest też do wykonania bardzo prosty montaż brzęczyka (syngalizatora dźwiękowego).

W systemie ikol można zdefiniować 4 progi prędkości i ustawić, po jakim czasie ciągłego przekraczania zadanej prędkości ma się uruchomić sygnał dźwiękowy. Należy też zdefiniować jeden z 4 dostępnych typów sygnałów:
 

Ustawienia progów prędkości i sygnałów

 

  • Działanie usługi jest uzależnione od prawidłowego podłączenia brzęczyka (sygnalizatora dźwiękowego) do lokalizatora ikol w pojeździe.
  • W systemie można ustawić do 4 progów prędkości oraz czas, po jakim system wyśle sygnał dźwiękowy (zakres wymaganego czasu przekroczenia prędkości musi zawierać się pomiędzy 1s a 1h).
  • System wykrywa prędkość na podstawie rzeczywistej prędkości pobieranej z GPS, w niektórych przypadkach wartość tej prędkości może różnić się od tej na desce rozdzielczej pojazdu.

Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy to świetne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i dla kierowców flotowych. W obu przypadkach zapewnia bezpieczeństwo prowadzącemu pojazd oraz innym uczestnikom ruchu. Funkcja ta będzie przydatna:

  • młodemu kierowcy, który nauczy się bezpiecznie jeździć,
  • dla kierowców, którzy przekraczają prędkość i chcą oduczyć się tego nawyku,
  • w przypadku kontroli kierowców flotowych - będziemy wiedzieli, którzy jeżdżą bezpiecznie, a którzy jeszcze muszą nad tym popracować.

Przepisowa i bezpieczna jazda pozwoli także uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości wink

 

Sprawdź ofertę