Nowość ikol: Alert dowolnego obszaru

Naprawdę dowolny obszar

Alerty obszarów, poprzez SMS lub email informujące o wejściu lub wyjściu z wyznaczonego obszaru, jeszcze nigdy nie były tak proste. Teraz w systemie ikol wystarczy wpisać odpowiednią nazwę państwa, województwa, powiatu, gminy, dzielnicy, a nawet ulicy, by system sam zaznaczył wybrany obszar. I tak na przykład po wpisaniu "Warszawa Ochota", system zaznaczy całą dzielnicę, zgodnie z jej granicami administracyjnymi.

Automatycznie lub ręcznie, jak wolisz

Oczywiście Klient może sam dowolnie zmieniać obszar- dodawać, odejmować punkty, zmieniać jego kształy. Można powiększyć obszar o jeszcze jedną dzielnicę. Można zaznaczyć jedynie osiedle lub rejon w danej dzielnicy. Teraz dzięki ikol można jeszcze lepiej kontrolować wszystkie swoje lokalizatory.

Korytarze i trasy

W jaki sposób można wykorzystać alerty dowolnych obszarów? Dowolne obszary, czyli te nie w kształcie okręgów lub kwadratów, dają wielkie możliwości kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa. Ze względu na dowolność kształtu, można wyznaczać korytarze, których pojazdy nie powinny opuszczać: każdy wyjazd z wyznaczonej trasy (np. korytarz Warszawa- Berlin), będzie natychmiast zauważony, a wybrane osoby będą o nim ponformowane.

Przesuwanie granicy

Podobnie jest z granicami kraju. Jeżeli nie chcemy, by nasz samochód opuszczał granice Polski, wystarczy wpisać "Polska" i właśnie taki obszar zostanie automatycznie wygenerowany, dzięki czemu można niedopuścić do wyjazdu z kraju. Co więcej, system udostępnia także narzędzie, które automatycznie zmniejsza lub zwiększa wybrany obszar. Wystarczy wpisać liczbę kilometrów od granicy, i wtedy będziemy mogli zostać poinformowani już o zbliżaniu się do granicy, nawet przed jej przekroczeniem.

Gmina

Powiat

Województwo

Kraj

 

Kategoria: