Nowość w systemie ikol - korytarze geograficzne

Ruch na autostradzie

W naszym systemie telematycznym pojawiło się kolejne rozwiązanie, które z pewnością usprawni kontrolę aut flotowych. Od teraz można ustawić korytarze geograficzne. Czym są i do czego się przydadzą? Szczegóły w dzisiejszym wpisie.

 

W ramach alertu dowolnego obszaru dodana została funkcja tworzenia korytarzy pomiędzy dwoma punktami. Alert dowolnego obszaru umożliwia wyznaczenie obszarów, poza lokalizator nie powinien wykraczać. Jeśli opuści obszar, system wygeneruje powiadomienie SMS, mailowe lub mobilne w aplikacji ikol Tracker. Alert dowolnego obszaru pozwala ustawić obszar taki jak granica kraju, miasta, województwa itp. Użytkownik może również sam narysować obszar, w którym będzie poruszał się jego lokalizator, np. samochód transportowy.

Do tej pory, jeśli użytkownik chciał wyznaczyć taki korytarz na mapie, musiał rysować go ręcznie. Teraz wystarczy ustalić punkt początkowy i końcowy, aby system wygenerował korytarz geograficzny między nimi. Funkcja jest bezpłatna w ramach usługi alert dowolnego obszaru.
 

Przykładowy korytarz geograficzny

 

Aby stworzyć korytarz, w ustawieniach alertu dowolnego obszaru należy wybrać rodzaj dowolnego obszaru Korytarz, a następnie wpisać adres miejsca początkowego i końcowego korytarza (np. Gdańsk i Elbląg) oraz zdefiniować jego szerokość. Oczywiście korytarz można także edytować ręcznie.
 

Wyznaczanie korytarza geograficznego

Użytkownik może wyznaczyć dowolną szerokość takiego korytarza, aby nie dostawać powiadomienia za każdym razem, gdy auto z lokalizatorem zjedzie na pobocze, lub stację benzynową.

Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które zarządzają flotą samochodów poruszających się po stałych trasach, lub dla tych, które danego dnia mają pokonać określony odcinek drogi. Dzięki temu wiemy, czy nasz kierowca porusza się umowioną trasą i z niej nie zbacza. Możemy wyznaczyć taki korytarz wzdłuż autostrady, lub drogi krajowej, uwzględniając pobocza, zjady i stancje benzynowe przy drodze. Jeśli kierowca opuści korytarz, system wygeneruje powiadomienie.

 

Lokalizatory ikol można bardzo wygodnie kontrolować
za pomocą darmowej aplikacji ikol Tracker:

 

ikol Tracker google play    ikol Tracker App Store