Podłącz się pod ikol dzięki API

Jak wykorzystać dane pochodzące z lokalizatorów GPS we własnym przedsiębiorstwie?

Jeśli system monitoringu GPS jest dla Ciebie przede wszystkim narzędziem umożliwiającym optymalizację kosztów i wykorzystujesz w firmie inne informatyczne narzędzia zarządzania nic nie stoi na przeszkodzie abyś podłączył system ikol do swojego systemu informatycznego. Taka integracja jest możliwa dzięki mechanizmom informatycznym nazywanym API (Application Programming Interface). Dzięki takiemu podłączeniu Twój system informatyczny będzie mógł np. wiedzieć ile kilometrów przejechał dany pojazd w zadanym przedziale czasu, albo jaka jest aktualna pozycja geograficzna pojazdu lub jego stan licznika. Wszystkie dane z lokalizatora ikol, które aktualnie możesz pobrać za pomocą aplikacji ikol Online będziesz mógł udostępnić swojemu systemowi informatycznemu. Cała integracja jest szybka i nieskomplikowana, informatycy w Twojej firmie w ogóle nie musza się znać na systemach GPS, mogą pobrać tylko te dane, które będą Tobie przydatne np. w okresowych raportach czy przy rozliczaniu kosztów.

Jak działa API?

Najbardziej obrazowo można przedstawić API jako pewnego rodzaju złącza informatyczne. Jeśli posiadasz wtyczkę o jakimś kształcie i włożysz ją do złącza, o takim samym kształcie łączysz dwa urządzenia, np. komputer i aparat fotograficzny. Nie musisz wiedzieć jak działa system zapisywania danych w pamięci wewnętrznej aparatu, wystarczy że podłączysz go do komputera za pomoca kabla USB i będziesz mógł obejrzeć zdjęcia. API informatyczne to właśnie takie udokumentowane złącza. Wystarczy wywołać np. funkcję getUnitLocation i podać w parametrze datę oraz identyfikator lokalizatora, którego dotyczy zapytanie i system ikol poprzez API zwróci aktualną lub historyczną pozycję lokalizatora. Twój system, w ogóle nie przejmuje się tym, że lokalizator musiał obliczyć tę pozycję przy pomocy sygnałów pochodzących z satelitów GPS, przesłać ją na serwery ikol, system obliczeniowy ikol, musiał te dane przetworzyć, zapisać, itp. Dostajesz gotowe dane do wykorzystani a w Twoim systemie.

To prostsze niż myślisz.

Integracja systemów informatycznych jest łatwiejsza niż to może się wydawać gdy słyszy się skomplikowane terminy od informatyków, dzięki interfejsom API, tworzy się wystandaryzowane umiejące połączyć wiele różnych urządzeń i systemów informatycznych. Integracja systemów daje efekt synergii i nowe możliwości zarządzania, oszczędzania i zwiększania efektywności poprzez nowoczesne techniki informatyczne.

Podłącz swoją firmę do GPS za pomocą ikol API. SPRAWDŹ OFERTĘ!

Kategoria: