Pokaż innym pokonaną trasę - dodaj widget na swoją stronę

Trasa na mapie

Chcesz pokazać czytelnikom swojego bloga swoją pozycję i trasę przejazdów na motocyklu, samochodem, lub rowerem? A może prowadzisz stronę dla biegaczy i potrzebujesz widgetu? Być może jesteś właścicielem lokalu z dostawą jedzenia do klienta, albo przewoźnikiem i chcesz pokazać klientom pozycję dostawcy lub autobusu. Masz monitoring GPS ikol? W takim razie warto wykupić usługę widgetów ikol.

Czym są widgety? Widget to coś, co pozwala na jednej stronie umieścić lub powielić "kawałek" drugiej strony. W przypadku monitoringu GPS ikol będzie to pozycja pojazdu/osoby, czy pokonana trasa. Umieszczenie widgetu na swojej stronie jest bardzo proste. Po stworzeniu widgetu wystarczy skopiować kawałek kodu i wkleić na swojej stronie. I gotowe! Czytelnicy i obserwatorzy mogą zobaczyć pozycję i trasy lokalizatora.

Tutaj przykładowy widget z trasą przejazdu:

 

 

Jakie widgety w ikol możesz wybrać?

  • Widget z pozycją na żywo - pokazuje pozycję jednego lub więcej lokalizatorów na mapie. Ich pozycja odświeżana jest co minutę. Jest dostosowana do tego, aby zmieściły się na niej wszystkie lokalizatory, których pozycję chcemy pokazać.
  • Widget z pozycją na żywo i ogonem czasowym -  różni się od zwykłego widgetu z pozycją na żywo tym, że oprócz aktualnej pozycji pokazuje wybraną pokonaną trasę. Użytkownik sam ustala, ile czasu ma być brane pod uwagę - może to być kilka minut do nawet kilku godzin.
  • Widget z trasą przejazdów z dnia - pokazuje trasę z wybranego dnia jednego lub wielu lokalizatorów. Użytkownik sam wybiera dzień i podróże, które mają być wyświetlone.
  • Widget z edytowalną trasą przejazdów z dnia - pokazuje trasę lokalizatorów w wybranym przez nas dniu, a oprócz tego można ją łatwo edytować - wystarczy zmienić datę URL widgetu, np.  widget.ikol.pl/xjB;date=2016-02-04 zmienić na widget.ikol.pl/xjB;date=2016-02-05.
  • Widget z trasą przejazdów z wyborem dni - widget ten umożliwia wybór osobie przeglądającej stronę www z aktywnym widgetem wybór lokalizatora oraz dnia, z którego ma być prezentowana na mapie trasa. Wystarczy kilknąć w podświetlony dzień w kalendarzu, który znajduje się na widgecie. 

Oprócz tego, każdy z widgetów można ustawić tak, aby trasa była zaprezentowana w postaci animacji. Jeśli animacja zostanie uruchomiona, ekran będzie podążał za animowanym lokalizatorem, tak aby jak najpełniej przedstawiać rysowaną trasę:

 

 

Użytkownik sam wybiera informacje, które chce zaprezentować na widgecie. Nie musi też obawiać się o dane, które udostepnia - nie ma technicznej możliwości, aby je "wykraść".

Sprawdź

 

Kategoria: