Pozycja lokalizatorów w zasięgu Twojej ręki

Lokalizacja w telefonie

W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak łatwo sprawdzić pozycję lokalizatorów ikol, jak wykorzystać monitoring GPS w swojej firmie, pokażemy także, co lokalizatory są w stanie odczytać i jakie ciekawe i przydatne raporty można wygenerować. Zapraszamy do lektury!

 

 

 • Monitoring GPS jest niezbędny w firmach zajmujących się przewozem osób.
  Lokalizator zamontowany w autobusie umożliwia bieżące śledzenie pozycji pojazdu, dzięki czemu zarządzający flotą autobusów wie, czy pojazd stoi w korku, czy ma opóźnienie, czy wyjechał z bazy, w jakiej miejscowości się znajduje. Pozwala także  na informowanie pasażerów o każdej nieprzewidzianej sytuacji. Dzięki ikol można też analizować styl jazdy każdego kierowcy, łatwo przeprowadzić ewidencję wszystkich pojazdów, rozliczać koszty paliwa, a także umieścić na stronie widgety - dzięki nim pasażerowie sprawdzą, gdzie jest autobus, na który czekają. 

Przeczytaj więcej

 

 

 • Raport nacisku na osie pokaże obciążenie pojazdu.
  Za pomocą czytelnego wykresu w raporcie nacisku na osie, można sprawdzić obciążenie pojazdu na osi czasu. Dzięki temu można przeprowadzić dokładną analizę wykorzystania pojazdu, załadunku, rozładunku, a także średniego obciążenia - można uniknąć zbyt dużego obciążenia konkretnego pojazdu.

Przeczytaj więcej

 

 

 • W systemie ikol można ustawić rodzaj paliwa oraz średnie spalanie swojego pojazdu.
  Posiadacze lokalizatorów ikol GO, OBD, CAN oraz MOTO w konfiguracji lokalizatorów mogą ustawić rodzaj używanego paliwa oraz średnie spalanie swojego pojazdu. Wartość średniego spalania w przypadku lokalizatorów ikol CAN jest wzięta pod uwagę przy generowaniu wykresów spalania paliwa przez pojazd. Pomoże to wartość ta będzie podstawą do obliczania kosztu podróży. sprawdzić, czy podróże są ekonomiczne, a dla tych, którzy nie mają lokalizatora ikol CAN  wartość ta będzie podstawą do obliczania kosztu podróży.

 

 • Można zresetować ustawienia lokalizatorów ikol CAN oraz OBD
  Lokalizator ikol OBD lub ikol CAN uczy się jakie parametry z szyny CAN w danym pojeździe jest w stanie odczytać, dane te zostają zapisane są w pamięci podręcznej lokalizatora. Po przełożeniu lokalizatora do innego samochodu, można te dane wykasować, aby lokalizator zbierał nowe z szyny CAN pojazdu, do którego został przełożony. 

 

Lokalizatory ikol

 

 • Możesz wygenerować raport z tachografu.
  Dzięki podłączeniu lokalizatora ikol do szyny CAN w pojeździe, można odczytać dane z tachografu i wygenerować raport, w którym, na czytelnym wykresie prezentowany jest "stan" kierowcy - czas jazdy, odpoczynku, dyspozycyjność itd. Raport przedstawia odczyt z tachografu z dokładnością czasową tożsamą do tej, która podana jest w specyfikacji technicznej usługi CAN.

Przeczytaj więcej

 

 

 • Aplikacja ikol Tracker to szybkie przeglądanie pozycji i tras historycznych lokalizatorów.
  Za pomocą łatwej i przejrzystej aplikacji, bez logowania się do systemu, można sprawdzić położenie i przebyte trasy wszystkich swoich lokalizatorów w systemie ikol. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie przenośne z systemem Android i zalogować się, używając swojego loginu i hasła, służących do logowania w Aplikacji ikol Online. 

Przeczytaj więcej

 

 

 

 

ikol tracker pobieranie