Prezent dla babci i dziadka – lokalizator GPS

Każdą możliwość zapewnienia bezpieczeństwa swoim bliskim warto wykorzystać. Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni, które przypominają nam o tym, jak ważne są dla nas te właśnie osoby. Ich troska o nas, dobroć, którą okazują nam na każdym kroku, pomoc, którą oferują nawet w najprostszych czynnościach, a nawet…rozpieszczanie! Najczęściej właśnie te cechy przychodzą nam na myśl, gdy wspominamy naszych dziadków.

 

Dziadkowie pełni miłości

Niestety schyłek ludzkiego życia bardzo rzadko pozbawiony jest jakichkolwiek znacznych ubytków związanych ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym. Często osoby starsze zapadają na różnego rodzaju choroby związane z pamięcią – przede wszystkim zaś na chorobę Alzheimera. Szacuje się, że w Polsce liczba chorych wynosi obecnie ok. 350 000 osób i nieustannie rośnie.

Osoby chore na Alzheimera lub też na inne choroby wieku podeszłego potrzebują szczególnej opieki i zapewnienia bezpieczeństwa. Możemy im to zapewnić poprzez najnowszą technologię, a także… naszą uwagę.

Zadbaj o bezpieczeństwo osób starszych

Czy wiesz, że możesz sprawdzać położenie dowolnej osoby będąc w pracy, na spacerze czy wycieczce zagranicznej? Specjalnie do tego celu stworzyliśmy przenośny lokalizator GPS ikol SPOT. To małe urządzenie osoba, o którą się troszczysz (osoba starsza, z zaburzeniami pamięci lub nieporadna) może nosić zawsze przy sobie w kieszeni spodni lub w plecaku. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, gdzie się znajduje.

Lokalizator GPS ikol SPOT – cechy szczególne

  • Wymiary - 37x67x22mm
  • Wytrzymałość baterii – ok. 180 godz. bez ładowania (w zależności od częstotliwości wysyłania pozycji)
  • Częstotliwość wysyłania pozycji – podczas poruszania się: standardowo co 3 minuty. Możliwe są też dodatkowe konfiguracje: co 1 minutę, co 10min, co 1 godz., 1 raz dziennie), lokalizator nie wysyła swojej pozycji gdy się nie porusza (oszczędność baterii)
  • Moduł może funkcjonować w temperaturach od -20°C do +55°C

Przeczytaj więcej o przenośnym nadajniku GPS i obejrzyj test naszego urządzenia przeprowadzony przez TVN Turbo TUTAJ.

 

Przenośny lokalizator GPS ikol SPOT

 

Czy Twoi dziadkowie korzystają z telefonów komórkowych?

Jeśli bliskie Ci osoby używają telefonów komórkowych, to możesz skorzystać z naszej darmowej aplikacji ikol X. Służy ona do lokalizowania dowolnego telefonu z systemem Android.

Zainstalowanie aplikacji ikol X na telefonie osoby starszej sprawi, że w każdej chwili i z dowolnego miejsca będziesz miał wgląd w aktualną lokalizację Twoich bliskich. Możesz także sprawdzać historię ich podróży do 12 miesięcy wstecz!

Lokalizacja telefonu dzięki aplikacji ikol X

Lokalizacja telefonu dzięki aplikacji ikol X – informacje dodatkowe

  • Aplikacja dostępna jest na wszystkie telefony z systemem Android
  • W celu wysyłki pozycji „na żywo” niezbędne jest włączenie funkcji lokalizacji w telefonie, a także przesyłu danych w sieci komórkowej
  • Częstotliwość wysyłania pozycji – standardowo co 5 min., można także skonfigurować tą zmienną (co 1min, 3 min, 10min, 1 raz dziennie)

 

Przeczytaj więcej o aplikacji ikol X TUTAJ.

Pobierz aplikację ikol X ze Sklepu Play.

Lokalizacja telefonu dzięki aplikacji ikol X