Różne branże, różne potrzeby - jedno rozwiązanie

Gps w transporcie

Monitoring GPS najczęściej kojarzy się z flotą ciężarówek, tymczasem telematyka ma o wiele szersze zastosowanie. Jeżeli jednak przyjrzymy się tematyce bliżej, okaże się, że lokalizatory można wykorzystać na wiele sposobów.

 

 

 • Branża farmaceutyczna - lokalizatory ikol wyposażone są w czujniki temperatury. Dzięki nim można na bieżąco kontrolować temperaturę w przestrzeni ładunkowej pojazdu, co jest bardzo ważne w przypadku przewożenia leków, które moga być przechowywane w określonej temperaturze. Oprócz tego można stworzyć dokładną bazę punktów na mapie - aptek, hurtownii czy klientów.
   

Dowiedz się więcej

 

 

 • Odśnieżanie dróg - zarządzający flotą odśnieżarek, bądź pojazdów pracujących w trudnych warunkach atmosferycznych, na pewno znają problemy ze sprawdzeniem stanu akumulatorów. Lokalizatory ikol pozwalają na stałe monitorowanie napięcia akumulatora w dowolnym pojeździe, a przypadku spadku napięcia pozwolą wygenerować alert, dzięki któremu można zapobiec unieruchomieniu pojazdu. Ponad to zarządzający ma stałą kontorlę nad kierowcą pojazdu i postępem jego prac.

Dowiedz się więcej
 

 

 • Kontrola młodego kierowcy - lokalizator zamontowany w samochodzie świeżo upieczonego kierowcy pozwoli kontrolować jego poczynania na drodze i zapewni spokój członkom rodziny. Alerty monitoringu GPS powiadomią o niepożądanych sytuacjach, dzięki czemu można w porę zareagować.

Dowiedz się więcej

 

 

Młody kierowca - kontrola GPS
 

 • Usage Based Insurance -  ubezpieczenie indywidualne to typ polisy, w którym wysokość składki nalicza się na podstawie analizy stylu jazdy danego kierowcy. W aucie montowany jest moduł OBD lub CAN, pod uwagę brane są takie dane, jak osiągane prędkości, błędy popełniane na drodze, pora i czas jazdy, przebieg samochodu, czy lokalizacja pojazdu. Wysokość składki jest naliczana na podstawie danych dostarczonych z lokalizatora. Rozwiązania telematyczne  w ubezpieczeniach są świetne dla młodych kierowców, dla których normalne składki zwykle są za wysokie, ponieważ uznaje się ich za zagrożenie na drodze. Tymczasem UBI może obniżyć składkę, jeśli młody kierowca będzie jeździł przepisowo i ekonomicznie.
   

Dowiedz się więcej
 

 

 

 • Transport zagraniczny - rozwiązania telematyczne ikol świetnie sprawdzają sie we flotach transportowych i spedycyjnych, także tych zajmujących się transportem zagranicznym. Po uruchomieniu funkcji Zasięg UE, monitoring działa na terenie całej Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Norwegii, co pozwala na kontrolowanie pojazdów przewożących towary, albo pasażerów za granicę.
   

Dowiedz się więcej