Samochód ciężarowy pod kontrolą

Kabina ciężarówki

Monitoring GPS w firmach transportowych i spedycyjnych to standard. Zarządzający flotą pojazdów może szybko sprawdzić lokalizację samochodów, przebyte trasy, postoje i wiele innych rzeczy...W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się kontrolowaniu samochodów ciężarowych za pomocą monitoringu GPS.

 

System ikol świetnie sprawdza się w obsługiwaniu dużych flot samochodów transportowych i spedycyjnych. Zarządzający flotą pojazdów nie musi wciąż patrzeć na mapę, aby wiedzieć, co dzieje się z samochodami i kierowcami - rozbudowany system raportów i alertów pozwala na szybką kontrolę całej floty. Dzięki podłączeniu lokalizatora do szyny CAN w pojeździe, można również bardzo sprawnie kontrolować poziom i spalanie paliwa we flocie, dzięki czemu nie trzeba w pojazdach instalować kosztownych sond paliwowych i innych czujników.  Lokalizator ikol CAN umożliwa także odczytanie wszystkich informacji z komputera pokładowego pojazdu. 

Co jeszcze umożliwia system ikol w samochodach ciężarowych?

  • Wyznaczanie dowolnych obszarów - jeśli nasi kierowcy mają poruszać się po wyznaczonym obszarze, wystarczy taki zaznaczyć na mapie. Kiedy kierowca przekroczy obszar, otrzymamy stosowne powiadomienie.
  • Sprawdzenie nacisku na osie - raport nacisku na osie umożliwa przedstawienie obciążenia pojazdu na osi czasu. Dzięki temu można zoptymalizować obciążenie dla danego pojazdu we flocie.
  • Odczyt danych z tachografu - raport z tachografu w czytelny sposób pokazuje niezbędne informacje na temat użytkowania pojazdu przez kierowcę.
  • Otrzymywanie powiadomień o zbyt długim postoju - to bardzo pomocne narzędzie przy zarządzaniu dużą flotą samochodów transportowych, ponieważ pozwoli na sprawną kontrolę kierowców. Powiadomienie o zbyt długim postoju pozwoli nam sprawdzić lokalizację kierowcy i sprawdzić, czy wszystko jest z nim w porządku.
  • Otrzymanie powiadomienia o zbyt długiej podróży - kierowca, który zbyt dużo czasu spędza w trasie za kółkiem, stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Możemy ustalić, jaki jest optymalny czas pracy kierowcy i otrzymywać powiadomienia, jeśli kierujący pojazdem zbyt długo prowadzi samochód. 
  • Powiadomienia o zagłuszaniu lokalizatora - przebiegły kierowca chce zagłuszyć pracę lokalizatora? Od razu zostaniesz o tym powiadomiony!
  • Identyfikacja kierowcy - funkcja Identyfikacji kierowcy umożliwia odczyt danych identyfikacyjnych kierowców zapisanych na karcie iButton/Dallas, dzięki czemu można przypisać kierowcę do danego pojazdu. 
  • Lokalizację samochodów za granicą - wystarczy uruchomić odpowiednią usługę, aby kontrolować pojazdy także poza granicami Polski.

Przydadzą się także na pewno:

 

 

Wybór usług w systemie ikol jest dowolny, więc sam decydujesz, co jest najpotrzebniejsze w Twojej flocie pojazdów:

Sprawdź ofertę

Raport zdarzeń CAN

 

Oprócz kontroli samochodu, ikol oferuje także monitoring naczep i towarów. Umożliwia to lokalizator ikol DURO, który posiada własną baterię, więc nie musi być uzależniony od zasilania pojazdu. Lokalizator ikol DURO dziala aż do 24 miesięcy bez ładowania, jest więc świetnym narzędziem do monitoringu naczep, kontenerów i innych towarów.
 

Dowiedz się więcej