SŁUŻBOWYM SAMOCHODEM NA WAKACJE - JAK ROZLICZYĆ KOSZTY PALIWA

Dobry pomysł, to połowa sukcesu udanych wakacji, nawet tych krótkich.

Kiedy mieszkamy gdzieś w połowie drogi, miedzy morzem i górami, to zawsze towarzyszy nam ten sam dylemat, co wybrać. Bo co jeśli pogoda nie dopisze? Oprócz górskich wspinaczek lub wygrzewania się na plaży, przydadzą się z pewnością atrakcje, które na długo zostaną w pamięci.

 

 

Dla większego komfortu i spokojnego wypoczynku, dobrze jest znać korzystne rozwiązania rozliczania się za wykorzystane paliwo. Wybierając się na kilkudniowy urlop samochodem służbowym, można rozliczyć koszty przejazdu, wiedząc, kiedy pracownik wykorzystywał samochód do celów służbowych, a kiedy do prywatnych. Posłuży nam do tego przełącznik jazdy prywatnej/służbowej. Instalując w samochodzie lokalizator GPS IKOL, mamy dostęp do raportów i statystyk przejazdów.

 

zobacz jak wygląda przełącznik jazdy prywatnej/służbowej

 

I w ten sposób, bez większych przeszkód, możemy śmiało wyruszyć w drogę. Zaproponujemy dziś kilka kierunków, do których z łatwością dotrzemy samochodem, a podziwiać je możemy niekoniecznie na lądzie. Na południu naszego kraju mamy ciekawe i bardzo zróżnicowane tereny pod względem kulturowym i geograficznym, dlatego zapraszamy w miejsce, które słynie z łagodnych pasm górskich i pięknie zachowanego folkloru śląskiego. 

 

JEDEN REGION, 3 MIASTA i 3 KOLEJKI GÓRSKIE, SPORO ATRAKCJI I PANORAMY MIAST Z LOTU PTAKA.

Beskid Śląski każdego roku przyciąga turystów niezależnie od sezonu. Zimą oferuje niezliczoną liczbę tras narciarskich, a latem zapewnia aktywny wypoczynek i łatwe trasy górskich wycieczek. Naszą podróż rozpoczniemy od Szczyrku, w którym znajduje się kolejka linowa na Skrzyczne, czyli na najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim (1257 m n.p.m.) Nowoczesną, kanapową kolejką linową, pojedziemy w dwie strony, na trasie Szczyrk - Hala Jaworzyna oraz Hala Jaworzyna - Skrzyczne.

 

Kolejna atrakcja tego malowniczego regionu czeka na nas w Wiśle, oddalonej od Szczyrku ok. 30 minut drogi samochodem. Jest to stacja narciarska Skolnity, która znajduje się w samym centrum Wisły. Na górnej stacji kolejki krzesełkowej, zwanej „Dachem Wisły” czekają na nas tarasy widokowe. 

A jeśli chcemy posiedzieć w gondoli, to warto pojechać kolejką na Szyndzielnię. W Bielsku-Białej czeka na nas jedna z największych atrakcji tego regionu. Trasa kolejki wspina się pod stromą górę, prezentując przepiękny krajobraz miasta i okolic. Na górnej stacji znajduje się także wieża widokowa, z której możemy zobaczyć Beskid Mały, Śląski oraz Żywiecki.

 

 

Jeśli w planach urlopowych oprócz zwiedzania, macie ochotę na wspinaczkę górską, warto się do tego przygotować i wiedzieć, jakiego lokalizatora użyć do określania swojej pozycji i zapisania pokonanych tras.