Smartfon powie Ci, co dzieje się z Twoim pojazdem

Powiadomienia ikol w telefonie

W dzisiejszej części ciekawostek o systemie monitoringu GPS ikol podpowiemy, jak wykorzystać telefon do kontroli lokalizatora, jak oszacować koszty paliwa, czy szybko sprawdzić ceny benzyny w Polsce. Zapraszamy do lektury.

 

 

 • Możesz codziennie otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów.
  Użytkownicy, którzy mają lokalizatory przeznaczone do pojazdów - ikol Go, ikol CAN, ikol OBD oraz ikol Moto, mogą codziennie otrzymywać podsumowanie poprzedniego dnia, zawierające informacje o liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest przez SMS i mail, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji ikol Tracker.

Dowiedz się więcej

 

 

 • W ikol można sprawdzić średnie ceny paliw w Polsce.
  W systemie ikol można łatwo sprawdzić średnie ceny paliw Benzyna 95 oraz Diesel na stacjach benzynowych w Polsce. Wykres z cenami pokaże się w panelu po zalogowaniu w systemie ikol.

Dowiedz się więcej

 

 

Wykres średnich cen paliw

 

 • Sprawdziliśmy, gdzie najczęściej wykorzystany jest monitoring GPS.
  Zastosowanie monitoringu GPS jest szerokie i stało się bardzo powszechne. Monitorować można samochody, motocykle, przesyłki, a nawet telefony. Jest jednak 6 branż, w których monitoring GPS jest niezbędny - zarządzanie flotą, w wypożyczalnie pojazdów, transport i spedycja, przewóz osób i lokalizacja pracowników. Dzięki dowolnemu wyborowi raportów i alertów, można uzyskać pełną kontrolę nad pojazdami i pracownikami, dostawać powiadomienia o ważnych zdarzeniach, a także sprawdzać koszty i zużycie paliwa w pojazdach flotowych. 

Dowiedz się więcej

 

 

 • Alerty monitoringu GPS mogą być wysłane jako powiadomienia mobilne.
  Użytkownicy, którzy posiadają usługę alertów monitoring gps, mogą tak je skonfigurować, aby były wysyłane jako powiadomienia mobilne do aplikacji ikol Tracker, która służy do sprawdzania pozycji i tras lokalizatorów. Są one wysyłane od razu, tak samo jak SMS i mail. Wystarczy więc tylko telefon, aby sprawdzić, co dzieje się z naszym lokalizatorem. Aby z nich skorzystać, trzeba zalogować się do aplikacji ikol Tracker. Jeśli telefon jest w trybie uśpienia, system Android może opóźniać lub całkowicie rezygnować z dostarczenia wiadomości mobilnych. 

Dowiedz się więcej

 

 

 • W systemie ikol można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku.
  W systemie ikol można oszacować koszt zużytego paliwa podczas każdej podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Każdy użytkownik lokalizatora ikol przeznaczonego do pojazdu, może w raporcie z naniesioną podróżą sprawdzić szacowany koszt spalonego paliwa na wybranym odcinku. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży. 

Szacowanie kosztów paliwa

 

Dowiedz się więcej

 

 

 

Sprawdź nasze darmowe aplikacje mobilne monitoringu GPS:

Pobierz za darmo