Funkcje monitoringu GPS, które mogą Ci się przydać
Nieważne, czy używasz monitoringu GPS we flocie, czy w prywatnym samochodzie – dzisiaj zaprezentujemy kilka funkcji w naszym systemie, które będą przydatne dla każdego kierowcy.
Możesz skopiować ustawienia alertów do kilku lokalizatorów GPS.
W systemie IKOL można skopiować ustawienia alertów dla wielu lokalizatorów. To bardzo pomocne, jeśli chcemy ustawić te same alerty dla kilku lokalizatorów, np. we flocie pojazdów firmowych. W panelu konfiguracji alertu dostępna jest teraz zakładka „Kopiowanie ustawień alertu”, w której można zaznaczyć lokalizatory, do których zostanie skopiowany dany alert.
W jednym raporcie można sprawdzić wszystkie zdarzenia lokalizatora.
Raport zdarzeń lokalizatora w bardzo przejrzysty sposób prezentuje chronologicznie wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. W raporcie mogą się znaleźć np. uruchomienia silnika, zatrzymanie pojazdu, przekroczenie obszaru, przekroczenie prędkości i inne. Informacje, które odczytamy z raportu zależą od tego, jakie funkcje dodatkowe mamy uruchomione. Dodatkowo do każdego wydarzenia przypisane jest jego miejsce wraz ze współrzędnymi geograficznymi.
W monitoringu GPS możesz codziennie otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów.
Użytkownicy posiadający lokalizatory GPS do samochodu – IKOL GO, IKOL CAN, IKOL OBD oraz motocyklowy IKOL MOTO, mogą otrzymywać codzienne podsumowanie poprzedniego dnia, które zawiera informacje o: liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz sumarycznym szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest mailowo, przez SMS, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji IKOL Tracker.
W systemie monitoringu GPS IKOL można łatwo oszacować koszt spalonego paliwa na danym odcinku.
W systemie monitoringu GPS IKOL można oszacować koszt zużytego paliwa podczas każdej z podróży. Dzięki temu można łatwo sprawdzić szacowany koszt paliwa na wybranej trasie, np. z domu do pracy. Każdy użytkownik lokalizatora IKOL GO, MOTO, OBD lub CAN, w raporcie z naniesioną podróżą, może sprawdzić szacowany koszt spalonego paliwa na danym odcinku. Algorytmy, które obliczają koszt jazdy, biorą pod uwagę ilość zużytego paliwa, rodzaj oraz średnią cenę paliwa w Polsce w momencie danej podróży.
W monitoringu GPS IKOL można sprawdzić średnie ceny paliw w Polsce.
W systemie monitoringu GPS IKOL można łatwo sprawdzić średnie ceny paliw Benzyna 95 oraz Diesel na stacjach benzynowych w Polsce. Wykres z cenami znajduje się w panelu po zalogowaniu w systemie IKOL.
Kategorie: Usługi GPS dla firm, Wszystkie artykuły, Zarządzanie flotą GPS | Komentarze: Brak