Tani lokalizator w góry? A może aplikacja?

Człowiek na szczycie góry

W styczniu, po świątecznym szale, wiele osób zaczyna odlczać dni do ferii zimowych, albo urlopów, które spędzi w górach. Najważniejsze jest tam bezpieczeństwo, dlatego warto mieć ze sobą lokalizator GPS, dzięki któremu możemy zapisać pokonaną trasę, a także podzielić się swoją aktualną pozycją z innymi.

 

Dla osób, które nie chcą jednak wydawać pieniędzy na lokalizator GPS, mamy inne, zupełnie darmowe rozwiązanie - aplikację ikol X. Wystarczy pobrać ją ze sklepu Google play i zainstalować w swoim smartfonie. Zmienia ona telefon w lokalizator GPS, dzięki czemu możemy sprawdzać na bieżąco swoją pozycję, a także pozycję naszych bliskich, którzy także posiadają ikol X. W razie niebezpieczeństwa można szybko ustalić swoją pozycję i wezwać pomoc. Co jeszcze umożliwia lokalizator w telefonie?

  • Sprawdzanie wysokości nad poziomem morza - szybko możemy zobaczyć, jak wysoki jest szczyt, na którym się znaleźliśmy;
  • Śledzenie telefonu dziecka - to bardzo dobre rozwiązanie podczas wszystkich wycieczek, nie tylko górskich. Jeśli dziecko nagle zniknie nam z oczu, błyskawicznie sprawdzimy jego pozycję w swoim telefonie;
  • Odnalezienie zgubionego telefonu - jeśli telefon zostanie zgubiony, dzięki lokalizatorowi ikol X cały czas będzie przesyłał swoją pozcyję, dlatego można go łatwo odnaleźć i odzyskać;
  • Dzielenie się trasą podróży - aplikacja ikol umożliwia wysłanie linku z trasą naszej podróży, taki link można wysłać także tym, którzy nie posiadają konta w ikol. Po kliknięciu w odnośnik pokaże się trasa, którą przebyliśmy, a także nasza aktualna pozycja. 

Dla tych, którzy dzielą się swoimi osiągnięciami z szerszym gronem osób, np. na stronie, czy blogu, bardzo atrakcyjne na pewno będą animowane widgety z przebytą trasą oraz aktualną pozycją, dzięki czemu czytelnicy mogą śledzić wędrowca na bieżąco. 
 

 

Aplikację ikol X można pobrać za darmo:
 

Pobierz za darmo