W systemie ikol można udostępnić lokalizatory zewnętrznym użytkownikom

Pozycja GPS

W dzisiejszym wydaniu ciekwostek o monitoringu GPS pochylimy się nad lokalizatorami oraz ciekawymi funkcjami z nimi związanymi. Sprawdzimy, m.in., jaki lokalizator opłaca się kupić, co można szybko odczytać z aplikacji ikol Tracker, a także jaka nowa fukncja pojawiła się w systemie ikol. 

 

 • Bardzo łatwo można sprawdzić, z jaką prędkością poruszają się lokalizatory.
  W aplikacji ikol Tracker jest możliwość sprawdzenia, z jaką prędkością porusza się dany lokalizator. Nie ma potrzeby logowania się w systemie ikol, aby to sprawdzić. W mobilnej aplijacji ikol Tracker wystarczy wybrać z listy interesujący nas lokalizator - wyświetlą się wszystkie informacje na jego temat, m.in. ta, z jaką prędkością się porusza. 

Dowiedz się więcej

 

 

 • Możesz wygenerować link dostępu do aktualnej pozycji lokalizatora.
  Wygenerowany link dostępu do aktualnej pozycji swojego lokalizatora możesz przesłać go wybranym przez siebie osobom. Ta operacja nie wymaga żadnej rejestracji w systemie - osoby, które otrzymają link, od razu zobaczą mapkę z aktualną pozycją. Link do pozycji lokalizatora dostępny jest w zakładce Konfiguracja -> Konfiguracja lokalizatora i ważny jest przez tydzień.

Dowiedz się więcej

 

 

 • Nowość - w systemie ikol można udostępnić lokalizatory zewnętrznym użytkownikom.
  Nowa funkcja w naszym systemie, udostępnianie lokalizatorów zewnętrznym użytkownikom, polega na umożliwieniu użytkownikowi nie przynależącemu do tego samego konta, przeglądania pozycji lokalizatora. 
  Uprawnienie to dotyczy tylko i wyłącznie wskazanego użytkownika zewnętrznego, którego wskaże administrator. Nawet administrator tego zewnętrznego użytkownika nie ma uprawnienia wyświetlania pozycji lokalizatora. Administrator ma natomiast uprawnienie do usunięcia udostępnienia. 

Dowiedz się więcej

 

 

 

Pozycja lokalizatora

 

 • Nie opłaca się kupno taniego lokalizatora GPS .
  Na rynku mamy obecnie wiele lokalizatorów GPS, których niska cena bardzo kusi potencjalnych użytkowników. Jednak nie jest to opłacalne. Dlaczego? Tanie lokalizatory najczęściej są słabej jakości, mają bardzo krótką gwarancję, w razie jakichkolwiek kłopotów ze sprzętem, użytkownik nie ma żadnego wsparcia technicznego. W pakiecie dostaje często tylko kilka usług dodatkowych, z których część może być mu nieprzydatna, a oprócz tego wiąże się też z tym niskie bezpieczeństwo danych (mogą być przechowywane na tanich serwerach, do których łatwo się włamać). Taki sprzęt najlepiej kupić za większe pieniądze w sprawdzonej firmie, ponieważ oprócz lokalizatora, użytkownik otrzymuje, m.in., w pełni bezpieczny i funkcjonalny system, dobry jakościowo sprzęt, bezpieczeństwo danych oraz wsparcie techniczne. 

Dowiedz się więcej

 

 

 • System ikol pokaże odległość użytkownika od wybranego lokalizatora.
  Aplikacja ikol Tracker umożliwia wskazywanie pozycji użytkownika względem pozycji lokalizatora. Dzięki temu można szybko sprawdzić odległość od danego lokalizatora. Jest to bardzo przydatne, gdy chcemy szybko znaleźć swój pojazd na parkingu, odnaleźć zgubione dziecko, starszą osobę, czy pupila. 

Dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

Darmową aplikację ikol Tracker można pobrać z Google play:

Pobierz za darmo