Wybierz lokalizator GPS - ikol SPOT

Moduł ikol SPOT

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy nasz przenośny lokalizator ikol SPOT, którego przeznaczenie jest naprawdę bardzo szerokie. Przeznaczony jest głównie do monitoringu GPS  ludzi i zwierząt. Ale to, jak zostanie wykorzystany, to w dużej mierze inwencja użytkownika.

 

Moduł ikol SPOT na bieżąco wysyła swoją pozycję na serwery ikol i dzięki Aplikacji ikol Online można w każdej chwili sprawdzić jego pozycję na komputerze, komórce, czy innym urządzeniu z dostępem do Internetu. Moduł jest niewielki, lekki, odporny na brud i wodę. Posiada etui, dzięki któremu można przypiąć go do paska, plecaka, czy obroży psa, którego chcemy mieć na oku. Bateria wystarcza na 180 godzin, moduł wyposażony jest także w specjalny przycisk SOS, po naciśnięciu którego do wybranych osób zostanie wysłane powiadomienie wraz z pozycją lokalizatora.

 

Moduł ikol SPOT

 

Jak możesz wykorzystać lokalizator ikol SPOT?

  • Jako pomoc osobom starszym - lokalizator pozwala monitorować osoby starsze i niesamodzielne przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. To świetne urządzenie dla osób cierpiących na  Alzheimera lub demencję, w każdej chwili można sprawdzić położenie osoby starszej, wiedzieć gdzie jest i co się z nią dzieje.
  • Jako lokalizator dla dziecka - można sprawdzać położenie pociechy, dzięki temu wiadomo, że na pewno jest w szkole, domu, czy u kolegi. Dzięki usłudze Dowolnych obszarów geograficznych, można ustawić obszar, którego dziecko ma nie przekraczać bez naszej zgody - od razu zostaniemy poinformowani, jeśli wybierze się np. na wagary.
  • Lokalizator dla biegacza, rowerzysty, kajakarza - pozwoli zapisać przebyte trasy, które można potem w postaci Widgeta umieścić na stronie lub blogu. Można sprawdzić położenie nad poziomem morza i osiągane prędkości.
  • Ochrona zwierząt - moduł z łatwością można przymocować do obroży psa, czy uprzęży konia. Jeśli nasz pies jest niesforny i lubi uciekać, problem z szukaniem go zostanie rozwiązany - można od razu zobaczyć położenie pupila.
  • Lokalizator dla leśniczego, myśliwego - pozwoli wyznaczyć szlaki w lesie, zapisać przebytą trasę, zaznaczyć na mapie najważniejsze punkty w lesie, zmierzyć odległość między wybranymi punktami.
  • Monitoring pracowników w terenie - pozwoli pracodawcy monitorować osoby pracujące w terenie, zapewni im także bezpieczeństwo, dzięki przyciskowi SOS w każdej chwili będa mogli wezwać pomoc. 
     

To oczywiście nie wszystko. Zobacz, jak szerokie może być zastosowanie naszego lokalizatora:

Sprawdź

 

A oto przykładowa trasa podróży z lokalizatorem ikol SPOT:

Trasa podróży z ikol SPOT

 

Nasz lokalizator został przetestowany przez TVN Turbo. Zobacz, jak spisał się na testach:
 

 

 

Działanie lokalizatora ikol SPOT można poszerzać dowolnie o kolejne usługi:

Sprawdź ofertę

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł