Wystarczy lokalizator GPS, żeby zdalnie unieruchomić pojazd

Dziewczyna pchająca samochód

Jesteś właścicielem wypożyczalni samochodów i klient przywłaszczył sobie auto? A może twoja nastoletnia pociecha wzięła samochód bez pytania i udała się na przejażdżkę? Dzięki lokalizatorowi GPS można szybko namierzyć pozycję pojazdu, a także zdalnie... unieruchomić go. Jak? Więcej szczegółów w dzisiejszej porcji ciekawostek dotyczących monitoringu GPS.

 

 • Nadajników GPS na świecie wcale nie jest dużo!
  Wiele osób mówi, że ma zamontowany nadajnik GPS w samochodzie. Byłoby to jednak bardzo trudne do zrobienia, i na pewno... bardzo drogie. Nadajników GPS jest tylko ok. 30 i są umieszczone w satelitach krążących nad ziemią :) W samochodach, telefonach, zegarkach i inncyh urządzeniach montowane są tylko odbiorniki GPS, które nic nie nadają i tylko odbierają sygnał z satelitów.

   

 • Wystarczy telefon, żeby sprawdzić, co dzieje się z naszymi lokalizatorami.
  Umożliwia to nasza aplikacja mobilna ikol Tracker. Dzięki niej można sprawdzić pozycję lokalizatorów, pokonane trasy, a także odległość użytkownika od wybranego lokalizatora. Dzięki niej możemy również otrzymywać codzienne podsumowanie poprzedniego dnia, zawierające informacje o liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim, które będzie przesłane jako powiadomienie mobilne. 

Dowiedz się więcej

 

 

 • Lokalizator GPS ikol można podłączyć do szyny CAN dowolnego pojazdu.
  System ikol umożliwia pełną integrację z magistralą CAN pojazdu, co pozwala na m.in. precyzyjną kontrolę paliwa. Dodatkowo ikol CAN umożliwia odczytanie informacji z tachografu, a także przesyła powiadomienia o niezapiętych pasach, otwartym bagażniku i wielu innych rzeczach. Udostępniamy kompletną listę marek i modeli pojazdów kompatybilnych z ikol CAN. Sprawdź swój samochód tutaj!

Dowiedz się więcej

 

 

 • 10 milionów punktów z lokalizatorów ikol rysuje mapę drogową!
  System ikol zbiera miesięcznie miliony pozycji ze wszystkich lokalizatorów na terenie całej Europy. Losowo wybraliśmy okres 30 dni i 10 milionów pozycji. Pozycje te stworzyły całkiem dokładną mapę naszego kraju. Co ciekawe, na poniższej ilustracji nie naniesiono żadnych dróg - na mapę składają się tylko i wyłącznie pozycje przesyłane przez lokalizatory ikol:
   

Pozycje z lokalizatorów - mapa

 

 • Dzięki ikol można zdalnie unieruchomić pojazd.
  Dzięki systemowi ikol klient może sam zdalnie sterować rozrusznikiem w swoim pojeździe, co pozwala mu decydować, czy samochód może być uruchamiany czy nie. Ma to wiele zastosowań - począwszy od bezpieczeństwa, aż po codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Np. jeśli użytkownik ma wypożyczalnię samochodów, może sterować uruchomieniem pojazdu w zależności od tego, czy jego klienci regulują swoje zobowiązania. Aby unieruchomić, a później ponownie uruchomić rozrusznik, wystarczy kliknąć jedną ikonkę w aplikacji ikol Online. 

Dowiedz się więcej