Zarządzanie flotą - triki, które Ci to ułatwią

Flota pojazdów na parkingu

Zarządzanie flotą pojazdów to nie lada wyzwanie, dlatego systemy telematyczne oferują różne usługi, które maja ułatwić to zadanie. Każda flota jest jednak inna i może wymagać różnych rozwiązań. Dlatego w systemie monitoringu ikol wybór funkcji dodatkowych jest dowolny, tak, aby użytkownik sam wybrał to, co będzie mu potrzebne. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jakie funkcje mogą ułatwić kontrolowanie naszych pojazdów.

 

 • Dzięki raportom możesz kontrolować pojazdy bez patrzenia na mapę.
  Dzięki wygenerowanym raportom wiadomo więcej nie tylko o pojazdach, ale także o kierowcach, o sposobie użytkowania przez nich pojazdów, osiąganych prędkościach, czy spalaniu paliwa. Można więc skontrolować wszystko bez patrzenia na mapę. Użytkownik sam decyduje, które raporty będą mu potrzebne, nie musi wykupować pakietów usług, z których część może okazać mu się zbędna.
   

Dowiedz się więcej

 

 

 • System ikol daje możliwość stworzenia podręcznej bazy danych klientów i punktów.
  Dzięki funkcji Geograficzna baza danych klientów i punktów, można stworzyć bazę danych wszystkich ważnych miejsc i klientów, co jest bardzo pomocne zwłaszcza przy zarządzaniu mobilną sprzedażą. Bez śledzenia lokalizatorów na mapie, można skontrolować aktualną pozycję pojazdów i sprawdzić w raporcie, ilu klientów odwiedził handlowiec oraz ile czasu przeznaczył na spotkanie. Oprócz tego na mapie umieścić można wszystkie ważne punkty, takie jak: stacje benzynowe, warsztaty, serwisy, czy hurtownie.
   

Dowiedz się więcej

 

 

 • Można podłączyć lokalizator pod magistralę CAN w samochodzie.
  Moduł ikol CAN umożliwia pobieranie informacji z komputera pokładowego pojazdu. W ten sposób można kontrolować poziom oraz spalanie paliwa, a także mozna wyświetlać informacje z deski rozdzielczej w systemie. Możemy również poszerzyć działanie lokalizatora o raporty i alerty CAN, które poinformują nas o każdym zdarzeniu.

Dowiedz się więcej

 

 

Flota samochodów na parkingu

 

 • Alerty monitoringu GPS usprawnią działanie każdej floty, nawet tej niewielkiej.
  Alerty powiadamiają użytkownika o tym, że z pojazdem lub pracownikiem dzieje się coś niepożądanego - np. przekroczył prędkość, wyjechał z obszaru, lub od dłuższego czasu jego samochód stoi w jednym miejscu. System generuje powiadomienie mailowe, SMS oraz w aplikacji ikol Tracker. We flocie pojazdów na pewno bardzo przydatne będą takie alerty, jak: alert przekroczenia prędkości, alert długiej podróży, długiego postoju, alert obszaru, czy alert zagłuszania.

Dowiedz się więcej

 

 

 • W telefonie szybko sprawdzisz, co dzieje się z lokalizatorami.
  Aplikacja ikol Tracker to wielkie ułatwienie dla posiadaczy lokalizatorów ikol. Bez logowania się do systemu, za pomocą łatwej i przejrzystej aplikacji, można szybko sprawdzić lokalizację i przebyte trasy wszystkich swoich lokalizatorów w systemie. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie przenośne z systemem Android lub iOS i zalogować się, używając swojego loginu i hasła, służących do logowania w Aplikacji ikol Online.

Dowiedz się więcej

 

 

 

Aplikację ikol Tracker można pobrać za darmo:

App store      Google play