ZARZĄDZANIE FLOTĄ W CZASIE KRYZYSU

plan działania

Epidemia koronawirusa powoduje spadek sprzedaży i zamówień w wielu sektorach, ale to wciąż dobry czas, dla tych którzy chcą się utrzymać na rynku. Jeśli Twoja flota korzysta z monitoringu GPS, to masz odpowiednie narzędzie, które cały czas będzie generowało oszczędności. Jeśli myślisz nad wprowadzeniem monitoringu pojazdów, to masz teraz czas, aby go odpowiednio sprawdzić i na spokojnie wdrożyć.

 

Koronakryzys jest teraz i jego skutki będą odczuwalne, ale za kilka tygodni lub nawet miesięcy, przyjdzie czas na odrodzenie gospodarcze, więc jako przedsiębiorca musisz patrzeć w przyszłość i być przygotowanym na rozwój biznesu oraz zwiększanie wyników finansowych. Zatem wdrożenie rozwiązań na potrzeby wewnętrznych procesów firmy, które optymalizują koszty jest dobrym sposobem na wyjście z kryzysu.

linia produkcyjna

 

ZADBAJ O DOBRY PLAN

Zarządzanie kryzysowe zacznij od strategii.

Ułóż plan abonamentowy tak, aby pasował do obecnej sytuacji w firmie. Nawet jeśli połowa floty ma okres przestoju, to reszta wciąż pracuje na swój wynik. GPS IKOL daje Ci możliwość elastycznego wyboru usług, które mają przyczynić się do redukcji kosztów i zwiększenia wydajności pracowników terenowych.

Jak może wyglądać dobry plan w czasie kryzysu?

  1. Plan podstawowy, czyli pozycja pojazdu na żywo, dzięki czemu monitorujesz każdy pojazd jednocześnie. 24/h widzisz na mapie aktualną pozycję wszystkich lokalizowanych pojazdów. Szczegóły planu za 15,99 zł netto/miesięcznie sprawdzisz tutaj.

Dodatkowo możesz wzbogacić plan o alert przekroczenia prędkości, aby kontrolować styl jazdy kierowców. Pamiętaj, że zużycie paliwa rośnie razem z prędkością. Szczegóły alertu sprawdzisz tutaj.

 

  1. Plan IKOL CAN, czyli najdokładniejsza kontrola poziomu i spalania paliwa. To plan oszczędności, na które nie musisz czekać. Różnice i spadki widzisz po każdym tankowaniu. Szczegóły planu za 39,99 zł netto/miesięcznie sprawdzisz tutaj.

 

 

OSZCZĘDZAJ DZIĘKI LOKALIZACJI GPS

Szukając oszczędności zacznij od usprawniania funkcjonowania floty i wzbogać ją o użyteczne funkcje.

Zarządzanie raportami IKOL daje Ci wszechstronną wiedzę i kontrolę na temat użytkowania każdego pojazdu objętego monitoringiem GPS. Niewielki moduł GPS zamontowany w Twoim pojeździe zbiera wszystkie dane z komputera podkładowego. Raporty masz zawsze w jednym miejscu, generujesz PDF i jeśli potrzebujesz wysyłasz dalej. Z każdej podróży otrzymujesz czytelny raport, w zależności od tego co chcesz sprawdzić. Tu znajdziesz praktyczną wiedzę na temat każdego modułu GPS IKOL.

Te raporty sprawdzą się w każdej sytuacji:

  1. Możesz monitorować, które przejazdy były prywatne, a które służbowe i wtedy raport przedstawia ilość przebytych kilometrów, prędkość oraz czas podróży.

 

  1. Przeniosłeś swoje działania biznesowe na inne pole i nie masz głowy na dokładne analizy? Można i tak. IKOL oferuje także raport z przejazdów, który jest ogólnym oglądem pojazdu. Raport z przejazdów sprawdzi łączny przebieg wszystkich pojazdów nawet z bardzo długiego okresu, a Ty otrzymujesz sumę przebytych przejazdów, dokładny czas pracy i długość postojów.

 

 

 

WPROWADŹ LIMITY

Teraz największym wyzwaniem dla przedsiębiorców jest utrzymać relacje z klientami i nie dopuścić do utraty współpracy.

Ale wizyta u klienta nie musi oznaczać, że kierowca jedzie do niego najdłuższą drogą. Zaplanuj stałe trasy i zredukuj tym samym koszty paliwa. Wprowadzając limity dla kierowców zadbasz o płynność finansową firmy i łatwiej Ci będzie zarządzać zespołem. Idealnym rozwiązaniem będzie geograficzna baza klientów i punktów IKOL.

linia produkcyjna

WYRÓŻNIJ SWOJĄ FIRMĘ – AKCJA #ZOSTANWDOMU TEŻ MA SWOJE PLUSY

W obecnej sytuacji w kraju, nie możesz zaprosić klientów do swojej restauracji, ale możesz dowozić im posiłki na wynos. Za pomocą widgetów, na swojej stronie internetowej udostępniasz aktualną lokalizację pojazdu dla swoich klientów, a tym samym zwiększasz swoje zasięgi online. Sprawdź, jak Widgety sprawdzą się w Twoim biznesie. Pokaż klientom pozycję lokalizatora na żywo lub trasę przejazdów z wyborem dni.

 

Zobacz jak wyglądają przykładowe widgety.

 

MONITORUJ I WYCIĄGAJ WNIOSKI

Praca zdalna nareszcie została doceniona. Hura!! Ale dla Ciebie to przecież żadna nowość, bo flota właśnie tak działa.

Zdalnie monitorujesz wszystkie dane przy użyciu platformy IKOL system. W ten sposób generujesz wszystkie raporty i widzisz każde zestawienie. Dla wygody korzystasz z mobilnej aplikacji IKOL TRACKER, która daje ci ogólny pogląd sytuacji oraz informacje o ewentualnych zagrożeniach.

Wyjście z kryzysu będzie oznaczało sukces wielu przedsiębiorstw i definitywnie zmieni sposób funkcjonowania firm. A pozytywną stroną tych zmian może być powszechne korzystanie z nowych technologii, takich jak IKOL.