Zmień telefon w lokalizator i wykorzystaj jego możliwości

Dziewczyna z telefonem

Za pomocą darmowej aplikacji ikol X można zmienić w lokalizator każde urządzenie z systemem Android. Aplikacja pomoże namierzyć telefon, sprawdzić lokalizację bliskiej nam osoby, zapisać przebyte trasy i wiele innych. Jak można ją wykorzystać? Odpowiedź w naszym artykule.

 

 

  • Sprawdzanie lokalizacji dziecka - zainstalowanie aplikacji  w telefonie pociechy pozwoli na sprawdzenie jego lokalizacji w każdym momencie. Dzięki temu rodzic wie, czy dziecko jest w szkole, czy na wagarach, czy bezpiecznie dotarło do domu/kolegi/na dodatkowe zajęcia. Można również ustawić obszar, w obrębie którego dziecko może się poruszać, np. szkoła. Jeśli obszar zostanie przekroczony, rodzic zostanie o tym poinformowany. 

Przeczytaj więcej

 

 

 

  • Namierzanie skradzionego telefonu - smartfony bardzo często padają łupem złodziei. Wystarczy chwila nieuwagi, a nasz telefon może zostać skradziony. Jednak dzięki aplikacji ikol X można łatwo namierzyć jego położenie. Nawet jeśli złodziej włoży do telefonu inną kartę SIM, aplikacja nadal będzie działała, ponieważ namierzany jest telefon, a nie jego numer!

Przeczytaj więcej

 

 

 

  • Wykrywanie typu podróży - aplikacja pokaże użytkownikowi, w jaki sposób pokonał daną trasę, ponieważ rozróżnia typy odbytych podróży. Dzięki temu można dowiedzieć się, w jaki sposób odbyła się dana podróż - rowerem, pieszo, czy pojazdem. Dzięki temu łatwo sprawdzić, ile kilometrów przejechało się rowerem, ile przeszło pieszo, kiedy i gdzie jechało się samochodem, czy autobusem. 

Przeczytaj więcej

 

 

 

Typy podróży w ikol X

 

  • Namierzanie telefonu po sieci WiFi - aplikacja ikol X jest w stanie rozpoznawać, czy transmisja danych odbywa się przez sieć GSM czy przez WiFi. Dzięki temu można namierzyć telefon po sieci WiFi - użytkownik może sprawdzić, gdzie znajduje się monitorowana osoba, jeśli jej telefon połączy się z siecią np. w kawiarni. Aplikacja zapisuje te informację dzięki czemu można też sprawdzić, w jakich miejscach było się np. danego dnia.

Przeczytaj więcej

 

 

 

  • Dzielenie się trasą podróży - aplikacja umożliwia wygenerowanie linku z pozycją lokalizatora. Dzięki temu osoby, którym użytkownik udostępni link, będa mogły sprawdzić, gdzie on się znajduje. Wychodzisz gdzieś i ktoś na Ciebie czeka? Prześlij mu link ze swoją pozycją, żeby mógł sprawdzić, gdzie jesteś i oszacować ile czasu zajmie Ci dotarcie do celu.

Przeczytaj więcej

 

 

Lokalizuj za darmo

 

 

Kategoria: