Zobacz, gdzie przydaje się monitoring GPS

Pojazdy

Monitoring GPS ikol ma bardzo szerokie zastosowanie. Każdy, kto potrzebuje pełnej kontroli nad swoim pojazdem, znajdzie w ikol coś dla siebie. Dużą zaletą jest dowolny wybór opcji dodatkowych - nie trzeba płacić za coś, co nie jest potrzebne. Monitoring można z powodzeniem stosować w każdego rodzaju pojeździe i dopasować go do potrzeb Klienta indywidualnego, lub firmy.

 

  • Transport i spedycja - monitoring GPS w transporcie to już dzisiaj standard. Dzięki podłączeniu lokalizatora ikol CAN pod magistralę CAN w samochodzie, oprócz zapisu trasy i pozycji na mapie, można zczytać wszystkie informacje z komputera pokładowego samochodu. Monitoring pozwoli na precyzyjną kontrolę paliwa, ewidencję samochodów flotowych, przegląd przejazdów i postojów oraz wiele innych.

Przeczytaj więcej

 

 

 

  • Samoloty - w samolotach rejsowych monitoring to oczywistość. Jednak coraz więcej prywatnych użytkowników oraz właścicieli szkół lotu decyduje się na zamontowanie lokalizatora w samolocie. Dzięki temu można monitorować trasy lotów, sprawdzić wysokość samolotu nad ziemią, czy jego prędkość. 

Przeczytaj więcej

 

 

  • Maszyny budowlane - wyposażenie maszyn budowlanych w monitoring GPS zapewni bezpieczeństwo sprzętu, jeśli jest wypożyczany. Pozwoli także wyznaczyć obszar, poza który maszyna nie ma prawa się przedostać. W przypadku przekroczenia obszaru, właściciel otrzyma powiadomienie mailem oraz przez SMS. Pozwoli także na szybkie rozliczenie kosztów paliwa i kontrolę pracowników.

Przeczytaj więcej

 

 

 

Zastosowanie monitoringu GPS

 

  • Usage Based Insurance - jest to ubezpieczenie indywidualne, czyli typ polisy,w którym wysokość składki naliczana jest na podstawie analizy stylu jazdy danego kierowcy. W aucie jest montowany moduł OBD lub CAN, który pozwala na pobieranie jak najdokładniejszych danych potrzebnych do sprawdzenia, jak kierowca kieruje pojazdem.

Przeczytaj więcej

 

 

  • Quady - lokalizator do quada to świetne urządzenie dla tych, którzy chcą zapisywać pokonane przez siebie trasy, dzielić się nimi z innymi, czy sprawdzić osiągane prędkości. Lokalizator do quada, ikol MOTO, jest woodoodporny, niewielki i nie pobiera wiele prądu z akumulatora. Świetnie sprawdzi się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. 

Przeczytaj więcej