Zostawiłeś otwarte drzwi? Lokalizator poinformuje Cię o tym!

Otwarty samochód

W dzisiejszym wpisie garść ciekawostek m.in. o działaniu monitoringu GPS, zastosowaniach lokalizatorów GPS, a także o raportach i alertach naszego monitoringu. Zapraszamy do wpisu.

 

 

 • Możesz monitorować wysokości osiągane przez Twój lokalizator.
  Raport wysokości n.p.m. umożliwia bieżące monitorowanie wysokości Twojego lokalizatora. To bardzo przydatna funkcja dla miłośników wycieczek górskich, a także dla osób pilotujących samoloty, latających szybowcami, balonami, paralotniami itp. 
   
 • Został uruchomiony europejski odpowiednik GPS – Galileo.
  15 grudnia 2016 roku uruchomiono system Galileo - europejski odpowiednik systemu GPS. Prace nad systemem trwały 17 lat, jest on niezależny od amerykańskiej nawigacji oraz rosyjskiego GLONASS. Galileo będzie korzystać z 30 satelitów znajdujących się na wysokości 23 222 kilometrów nad ziemią .Jest kontrolowany przez instytucje cywilne. Swoją pełną funkcjonalność osiągnie w 2020 roku.

Przeczytaj na blogu
 

 • Dzięki ikol szybko sprawdzisz, które przejazdy były prywatne, a które służbowe.
  Dzięki raportowi przejazdów prywatnych/służbowych możesz bardzo szybko rozliczyć się z jednego dnia, tygodnia, czy miesiąca oraz sprawdzić, czy samochód poruszał się np. w weekend lub święta oraz czy był użytkowany w trybie miejskim, czy poza miastem.
   
 • W systemie ikol można wybrać dowolny okres rozliczeniowy.
  Zawierając z nami umowę, możnesz wybrać dogodny dla siebie okres rozliczeniowy. Comiesięczny, kwartalny, półroczny, roczny – to zależy tylko od Ciebie i Twoich potrzeb.
   
 • Monitoring GPS ma bardzo szerokie zastosowanie.
  Przydaje się on nie tylko do monitorowania samochodów flotowych, ale też świetnie sprawdzi się jako pomoc dla każdego kierowcy prywatnego samochodu, pomoże także monitorować motocykle, samoloty, ludzi i zwierzęta. Monitoring pozwoli odnaleźć kierowcy auto na parkingu, sprawdzić odległości między punktem A i punktem B, powiadomi, że coś niepożądanego dzieje się z samochodem, czy pozwoli sprawdzić lokalizację dziecka.

Sprawdź
 

 • ikol SPOT ochroni Twój bagaż.
  Jednym z zastosowań dla przenośnego lokalizatora ikol SPOT jest ochrona bagażu. Jeżeli wyjeżdżasz, wystarczy że naładujesz baterię lokalizatora zwykłą ładowarką (trwa to kilka godzin, bateria lokalizatora wystarcza na 4-5 dni) i już masz dostęp do pozycji swojego bagażu z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

   

 • Możesz wygenerować raport z podróży do swoich klientów.
  Raport z podróży do klientów służy do dokładnego prześledzenia podróży i miejsc postojów użytkownika pod kątem działań związanych z klientami. Dzięki raportowi sprawdzisz, czy wszystkie zaplanowane spotkania miały miejsce, albo czy któreś ze spotkań nie było zbyt krótkie. Szybko stworzysz też podsumowanie działań sprzedażowych i serwisowych.

Raport podróży do klientów
 

 • Lokalizator poinformuje Cię o otwartych drzwiach.
  Lokalizator ikol CAN umożliwia pobieranie informacji z komputera pokładowego pojazdu. Dzięki alertom CAN można otrzymać powiadomienie o każdym wydarzeniu z deski rozdzielczej. CAN alert otwartych drzwi da Ci znać mailowo oraz przez SMS o tym, że drzwi w Twoim aucie są otwarte. 
   
 • ikol Spot to świetne urządzenie dla kajakarzy.
  Dzięki naszemu przenośnemu lokalizatorowi,  możesz  na wycieczce lub spływie kajakowym zapisać wszystkie przepłynięte trasy i postoje. Monitoring umożliwi Ci także sprawdzenie osiągniętej prędkości na danym odcinku, ustalenie dokładnej pozycji i wezwanie pomocy w razie niebezpieczeństwa. Jeśli prowadzisz stronę internetową lub bloga, możesz umieścić na niej widget z zapisaną trasą.
   
 • Lokalizator ikol DURO zapewni niezależną ochronę naczep i towaru.
  Dzięki lokalizatorowi ikol Duro możliwe jest monitorowanie naczep i towaru w samochodach ciężarowych. Lokalizator działa nawet do 2 lat bez ładowania, więc jest całkowicie niezależny od zasilania pojazdu. Jest odporny na wodę i wstrząsy.

 

Poprzednią część zestawienia znajdziesz tutaj:
Poprzedni artykuł

Kategoria: