Raporty i zarządzanie

Raporty pozwalają na regularną i uporządkowaną kontrolę użytkowania pojedynczego samochodu lub wielu pojazdów. Jeżeli chcesz, możesz te raporty drukować lub otrzymywać mailem jako HTML lub pdf. Możesz je też oczywiście przeglądać na bieżąco w aplikacji IKOL.

Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów

Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów (EEPP) IKOL to produkt skierowany do przedsiębiorców. EEPP IKOL jest w pełni zgodny z wymogami ustawowymi. Dzięki EEPP IKOL można w pełni odliczyć 100% VAT od ceny pojazdu, paliwa, napraw, serwisów, przeglądów, zakupów, wymiany opon, myjni i wielu innych.

Co to oznacza dla Ciebie:

 • Odliczenie 100% VAT od zakupu pojazdu i wszystkich kosztów z nim związanych (paliwo itd.).
 • Gotowe rozwiązania dla firm, dzięki którym znika problem prywatnego użytkowania pojazdów w firmach.
Zobacz screeny:
Raporty podróży

Raport podróży zawiera informacje o podróżach, które odbyły się w wybranym okresie. Wylicza on szczegółowo wszystkie czasy postojów i przejazdów oraz ich dystanse z dokładnością co do sekundy i co do 10 metrów.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Sprawdzasz dokładnie określoną podróż, dzięki czemu bardzo łatwo wykryjesz nieprawidłowości z sposobie użytkowania pojazdu.
Zobacz screeny:
Raporty z przejazdów

Raport z przejazdów oferuje ogólne informacje dotyczące pokonanych tras. Nie skupia się na poszczególnych podróżach, lecz na sumach przebytych dystansów, czasie spędzonym w pojeździe oraz łącznej długości postojów.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Sprawdzasz szybko łączny przebieg, nawet z bardzo długiego okresu.
 • Łatwo analizujesz użytkowanie pojazdów i szybko rozliczasz z niego kierowców.
Raporty prędkości

Raport prędkości oferuje bardzo czytelną, graficzną prezentację prędkości pojazdu. Za pomocą wykresu poznajesz osiągane przez Twój samochód prędkości. Ponadto dowiadujesz się o tym, ile raz przekroczył on zadaną wcześniej prędkość, średnią prędkość oraz maksymalną prędkość.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Jednym rzutem oka poznajesz najważniejsze parametry podróży: średnią prędkość i przekroczenia prędkości, co pozwala na trafną ocenę prowadzenia pojazdu.
Zobacz screeny:
Raport dzienny

Dzięki raportowi dziennemu nie musisz się przyglądać dokładnie każdemu parametrowi i analizować sposobu prowadzenia pojazdu. Na pierwszy rzut oka widzisz jak w danym dniu tygodnia eksploatowany był pojazd, czy i jaki pokonał dystans.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Szybko rozliczasz się z jednego dnia, z jednego tygodnia, z całego miesiąca.
 • Widzisz jak użytkowano samochód w weekend.
 • Wiesz, czy samochód jeździł w trybie miejskim czy pozamiejskim.
Zobacz screeny:
Raporty automatyczne na email

Ustaw sam, jakie raporty i co jaki czas chcesz otrzymywać automatycznie na Twoją skrzynkę email. Narzędzie to umożliwia takie skonfigurowanie aplikacji, aby nie było konieczne cykliczne uruchamianie aplikacji - raporty będą po prostu automatycznie się generowały i będą przesyłane na adresy poczty email odbiorców. Możliwości konfiguracji automatycznych raportów są bardzo szerokie; raporty mogą generować się codziennie, tygodniowo, miesięcznie, kwartalnie, itp.; Można żądać raportu w w każdy wybrany przez siebie dzień, np. każdy poniedziałek, każdy ostatni dzień miesiąca itp.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Raporty generowane do dowolnej ilości odbiorców, można definiować odbiorców w polach DO, DW i UDW.
 • Raporty mogą być generowane w formacie HTML, PDF, Excel, XML.
 • Odpowiednio skonfigurowane mogą być w prosty sposób importowane do wewnętrznych systemów użytkownika.
Zobacz screeny:
,
Raporty z przejazdów i podróży prywatnych/służbowych

Podział na podróże prywatne i służbowe jest kluczowy w skutecznym zarządzaniu flotą i mobilną sprzedażą. Poprzez dobranie godzin i dni pracy możesz wyznaczyć, kiedy użytkowanie pojazdu zaliczane jest do prywatnego trybu, a kiedy do służbowego. Ponadto wszelkie odstępstwa od normy, nagłe wypadki, długie weekendy itp. możesz szybko i łatwo uwzględnić w takich raportach.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Wyraźny podział użytkowania pojazdu na prywatny lub służbowy.
 • Możliwość detekcji nieprawidłowości.
 • Wyeliminowanie problemów z rozliczaniem kosztów paliwa.
Zobacz screeny:
Raport zbiorczy przejazdów

Raport zbiorczy przejazdów to narzędzie stworzone do wykorzystania go do dalszych, nawet bardzo pogłębionych analiz. Użytkownik może wybrać, z dowolnego okresu, dowolną liczbę lokalizatorów jednocześnie. Każdy wiersz (w pliku CSV) będzie zawierać nawet do kilkudziesięciu różnych rodzajów danych. Innym słowy, raport zbiorczy przejazdów to nieocenione narzędzie do tworzenia profesjonalnej analityki danych.

W ramach tego raportu monitoringu gps floty dostępne są między innymi:

 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • kierowca,
 • data i godzina rozpoczęcia oraz zakończenia podróży,
 • adresy postojów, współrzędne geograficzne,
 • poziom paliwa,
 • prędkości

i wiele innych.

Zobacz screeny:
Raport wysokości n.p.m.

Funkcja "Wysokość n.p.m." pozwala na bieżące monitorowanie wysokości, na jakiej znajduje się konkretny lokalizator. Opcja ta jest niezwykle przydatna podczas wszelkiego rodzaju wycieczek wysokogórskich, czy też podczas podróży samolotem, paralotnią bądź balonem. Możliwe jest również sprawdzanie wysokości w przypadku wchodzenia do jaskiń, kopalni itp (o ile oczywiście GPS wykryje urządzenie).

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Możliwość sprawdzenia, na jakiej wysokości n.p.m. się aktualnie znajdujesz.
 • Możliwość monitorowania dokładnej trasy podróży wraz z rozbudowanymi szczegółami.
 • Sprawdzenie, na jakiej wysokości znajduje się samolot, paralotnia itp.
Zobacz screeny:
,
Raport napięcia głównego zasilania

Raport ten umożliwia sprawdzanie stanu napięcia głównego zasilania na osi czasu w dowolnie wybranym okresie. Na wykresie uwzględnione są też inne dane, takie jak:

 • średnie napięcie w wybranym okresie,
 • napięcie minimalne,
 • napięcie maksymalne

i inne.

Zobacz screeny:
Geograficzna baza danych punktów i klientów

Geograficzna baza danych punktów i klientów to narzędzie stworzone dla zarządzania mobilną sprzedażą, ale niemniej użyteczne w zarządzaniu każdym rodzajem floty, jak i również prywatnymi pojazdami.

Narzędzie to umożliwia Ci umieszczenie na mapie dowolnej liczby punktów, co daje Ci olbrzymie możliwości. Punkty te możesz nazywać dowolnie (np. Klient 1, Praca, Dom, Warsztat itd.), dzięki czemu łatwo kontrolujesz aktualną pozycję wszystkich pojazdów, bez patrzenia na mapę. Otrzymujesz raporty, które informują Cię ile razy kierowca był u danego klienta, w domu, w pracy itp.

Funkcja ta to nie tylko punkty rozsiane na mapie, ale też czytelna baza danych o klientach, gdzie kolejne adresy dodajesz  jednym kliknięciem myszki. Nie musisz szukać miejsca na mapie, wystarczy wpisać adres, a system sam odnajdzie punkt. Dodatkowo możesz, dla jeszcze większej czytelności, dostosowywać odpowiednie ikony do różnych kategorii punktów.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Czytelna i kompletna baza danych o lokalizacji klientów i ważnych punktów w jednym miejscu.
 • Prosta i zautomatyzowana kontrola mobilnej sprzedaży z jednego miejsca.
 • Ustawianie regularnie odwiedzanych punktów niemal całkowicie eliminuje potrzebę przeglądania map.
Zobacz screeny:
, ,
Zarządzanie zakupami paliwa

Zarządzanie zakupami paliwa to najbardziej niezawodny sposób na kontrolę zużycia paliwa w firmowych pojazdach. Dane na temat tankowań w  aplikacji IKOL GPS Online są pobierane od stacji benzynowych dzięki kartom paliwowym, poprzez zaimportowanie plików udostępnianych klientom przez dostawców paliw. Zarządzanie zakupami paliwa IKOL ma przewagę nad innymi sposobami kontroli paliwa ponieważ:

 • nie wymaga bardzo kosztownych instalacji sond paliwowych,
 • nie da się go oszukać,
 • jest niezwykle precyzyjne.

Zarządzanie zakupami paliwa daje Ci czytelne raporty o wszystkich tankowaniach, miejscach tankowań, średnim spalaniu. Wszelkie większe odchyły od normy średniego spalania są wyraźnie widoczne. W przypadku tankowań poza stacją benzynową lub innych przypadkach odbiegających od normy, możliwe jest ręczne wprowadzanie danych o ilości i wartości paliwa.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Pełna i kompleksowa kontrola zużycia paliwa bez kosztownych instalacji sond paliwowych i innych urządzeń.
 • Czytelne i precyzyjne raporty.
Zobacz screeny:
,
API - Podłączenie ikola pod system Klienta

Szybka integracja systemu klienta z systemem IKOL 

Jeśli system monitoringu GPS jest dla Ciebie przede wszystkim narzędziem umożliwiającym optymalizację kosztów i wykorzystujesz w firmie inne informatyczne narzędzia zarządzania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podłączył system IKOL do swojego systemu informatycznego. Taka integracja jest możliwa dzięki mechanizmom informatycznym nazywanym API (Application Programming Interface). Dzięki takiemu podłączeniu Twój system informatyczny będzie mógł np. wiedzieć ile kilometrów przejechał dany pojazd wybranym przedziale czasu, jaka jest jego aktualna pozycja lub stan licznika. Wszystkie dane z lokalizatora IKOL, które aktualnie możesz pobrać za pomocą aplikacji IKOL Online, będziesz mógł udostępnić swojemu systemowi informatycznemu. Cała integracja jest szybka i nieskomplikowana, informatycy w Twojej firmie w ogóle nie musza się znać na systemach GPS, mogą pobrać tylko te dane, które będą Tobie przydatne np. w okresowych raportach czy przy rozliczaniu kosztów.

Jakie są plusy podłączenia mojego systemu z IKOL API?

 • Zarządzanie. Masz wypożyczalnię samochodów? Podłącz IKOL API pod swój system i znaj pozycję każdego pojazdu, jego przebieg, stan licznika, prędkość- a wszystko to w Twoim własnym systemie.
 • Prostota. Cały proces jest szybki i nie wymaga żadnej wiedzy i doświadczenia z GPS.
 • Wygoda. Nie musisz wchodzić na strony internetowe- wszystko masz w swoim systemie.

Platforma IKOL bezpłatnie udostępnia klucze API dla developerów tworzących publicznie dostępne aplikacje, ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników IKOL. 

 

Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami!

Wybór map

Inne są wymagania użytkowników, którzy zarządzają mobilną sprzedażą, flotą transportową lub imprezami masowymi, a inne u turystów, cyklistów lub pasjonatów motoryzacji. Dlatego system GPS IKOL udostępnia całą gamę map, np. m.in.:

 • mapy drogowe,
 • mapy drogowe czarno-białe,
 • mapy infrastrukturalne,
 • mapy pogodowe,
 • mapy kolejowe,
 • mapy rowerowe,
 • mapy wycieczkowe,
 • a nawet mapy plakatowe/artystyczne.

Lista map może ulegać nieznacznym zmianom. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi mapami poniżej.

Zobacz screeny:
, , , ,
Eksploatacja pojazdu

Usługa "Eksploatacja pojazdu" umożliwia włączenie powiadomień (SMS, email lub poprzez aplikację IKOL Tracker) przypominających o zbliżającym się terminie przeglądu technicznego, przeglądu eksploatacyjnego oraz ważności ubezpieczenia OC pojazdu. Usługa umożliwia zdefiniowanie dowolnej grupy odbiorców alertów zarówno email, SMS lub poprzez aplikację IKOL Tracker.

Powiadomienia są przesyłane na 30 dni, 14 dni, 3 dni przed oraz w dniu upłynięcia terminu przeglądu technicznego, eksploatacyjnego lub ważności ubezpieczenia.

W przypadku przeglądu eksploatacyjnego powiadomienie przesyłane jest na 3000km, 1000km, 100km przed oraz tuż po osiągnięciu przebiegu, przy którym wymagany jest przegląd.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Otrzymujesz powiadomienia o zbliżającym się terminie przeglądu technicznego pojazdu;
 • Otrzymujesz powiadomienie o zbliżającym się terminie przeglądu eksploatacyjnego;
 • Otrzymujesz powiadomienie o końcu ważności ubezpieczenia OC pojazdu;
 • Dbasz o stan techniczny swoich pojazdów - masz pewność, że pojazdy są w pełni sprawne.
Zobacz screeny:
,
Analiza sposobu użytkowania pojazdu (ecodriving)

Usługa umożliwia wykrywanie niewłaściwego sposobu użytkowania pojazdu na podstawie zdarzeń pochodzących z wbudowanych w lokalizator czujników ruchu, analizy prędkości oraz danych pochodzących z szyny CAN. Standardowo analizowane są gwałtowne hamowania, gwałtowne przyspieszenia oraz zakręty. Dodatkowo analizowane są: przekroczenia prędkości (jeśli jest wykupiona usługa „Alert prędkości”) oraz postoje na biegu jałowym (jeśli jest uruchomiona usługa odczytu danych z szyny CAN).
 

Co to oznacza dla Ciebie?

 • W prosty sposób możesz porównywać sposób jazdy Twoich kierowców.
 • Możesz analizować, jaki rodzaj błędów jest najczęściej popełniany przez Twoich pracowników i zwracać uwagę na poprawę tych zachowań na drodze.
 • Możesz generować raporty ostrzeżeń użytkowania pojazdu oraz ranking użytkowania pojazdu.
 • Możesz otrzymywać raporty o nieprawidłowym użytkowaniu pojazdu (gwałtowne przyspieszenia, gwałtowne hamowania, gwałtowne zakręty).
Zobacz screeny:
, , , ,
Identyfikacja kierowcy + raport podróży kierowców

Usługa identyfikacji kierowcy umożliwia odczyt danych identyfikacyjnych kierowców zapisanych na karcie iButton/Dallas. Usługa identyfikacji kierowcy umożliwia przypisywanie kart identyfikacyjnych iButton/Dallas do użytkowników systemu i przypisywanie kierowców do pojazdów. Dzięki tej funkcji możliwe jest przypisanie kierowcy do określonego pojazdu. Dane kierowcy pojawią się w szczegółach lokalizatora na stronie system.ikol.pl oraz w raportach z podróży. System Identyfikacji kierowcy współdziała z Usługą przejazdów prywatnych/służbowych oraz z Elektroniczną Ewidencją Przebiegu Pojazdów. Raport podróży kierowców

Raport podróży kierowców zawiera następujące informacje:

 • Nazwę klienta;
 • Nazwę grupy pojazdów;
 • Zakres czasu, jaki obejmuje raport;
 • Nazwę pojazdu, którego dotyczy raport;
 • Numer rejestracyjny pojazdu;
 • Nazwę dysponenta pojazdu;
 • Listę wszystkich podróży nie krótszych, niż 180 sekund wraz z następującymi informacjami o nich:
  - data i godzina rozpoczęcia podróży,
  - data i godzina zakończenia podróży,
  - współrzędne geograficzne lub adres postoju,
  - zidentyfikowanego lub przypisanego kierowcę,
  - przejechany dystans,
  - czas podróży,
  - czas postoju.
 • Sumę przejechanych kilometrów w danym okresie;
 • Zsumowany czas wszystkich podróży w danym okresie.
Zobacz screeny:
,
Immobilizer

Usługa umożliwia korzystanie z pojazdu tylko wybranym wcześniej kierowcom. Po poprawnej weryfikacji karty identyfikacyjnej kierowcy możliwe jest odpalenie silnika.

Funkcja immobilizer umożliwia uruchomienie określonego pojazdu tylko przez określonego kierowcę (lub wielu kierowców). Manager floty może przypisywać kierowców do określonych pojazdów. Jeśli w systemie IKOL zostaną oni przypisani tylko do jednego pojazdu, to nie będą w stanie odpalić silnika w innm flotowym aucie, do którego nie zostali przypisani.
Kierowcy przed włączeniem zapłonu korzystają ze swoich imiennych kart identyfikacyjnych, które przykładają do czytnika zamontowanego w każdym pojeździe. Jeśli mają dostęp do korzystania z określonego pojazdu, to po poprawnej weryfikacji bez problemu będą mogli włączyć silnik pojazdu. W przeciwnym wypadku auta nie będzie dało się uruchomić.

Do poprawnego działania Immobilizera niezbędna jest funkcja Identyfikacji kierowcy oraz montaż odłącznika rozrusznika.
 

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Kontrolujesz, kto jeździ pojazdami służbowymi.
 • Masz możliwość przypisywania pojazdów do konkretnych pracowników.
 • Immobilizer utrudni potencjalnemu złodziejowi kradzież auta.
Zobacz screeny:
Pozycja na podstawie sygnału GSM

Funkcja ta umożliwia określenie pozycji lokalizatora na podstawie sygnału z ponad 40 milionów stacji bazowych GSM w przypadku braku sygnału GPS. Określanie lokalizacji za pomocą sygnału GSM jest mniej dokładne niż w przypadku sygnału GPS (od kilkudziesięciu metrów do kilkudziesięciu kilometrów), jednak może okazać się przydatne w przypadku zagłuszania lub braku sygnału GPS.

UWAGA! Funkcja „Pozycja na podstawie sygnału GSM” dostępna jest dla wszystkich lokalizatorów IKOL oprócz aplikacji IKOL X.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Określisz położenie lokalizatora nawet w sytuacji, gdy sygnał GPS będzie zagłuszony zagłuszarką.
 • Sprawdzisz, gdzie w przybliżeniu znajduje się lokalizowany pojazd - nawet wtedy, gdy sygnał GPS będzie zablokowany (np. parking podziemny, grube mury).
Zobacz screeny:
ZAAWANSOWANE SYNAPSY

System IKOL udostępnia możliwość tworzenia synaps do lokalizatorów, po to, aby uporządkować informacje o monitorowanych pojazdach. Dzięki temu, masz możliwość korzystania z dodatkowej funkcji, która jest rodzajem etykiety dla lokalizatora.

Korzystając z funkcji synaps, jeszcze lepiej porządkujesz i organizujesz swoją pracę monitoringu GPS. Tworzysz statusy dla lokalizatorów, które informują Cię o aktualnym stanie pojazdów. Możesz tworzyć grupy synaps oraz je filtrować, aby je szybko odnaleźć i/lub zmienić. Wystarczy, że stworzysz synapsę, nazwiesz ją i jednym kliknięciem, zmieniasz status lokalizatora, co od razu będzie widoczne w aplikacji mobilnej IKOL TRACKER oraz na platformie IKOL na system.ikol.pl.

Ponadto za pomocą usługi „zaawansowane synapsy” możesz oznaczać lokalizatory, które podlegają szczególnej uwadze i je odpowiednio opisać. Dzięki dodaniu koloru i ikony, ich widoczność będzie jeszcze lepsza. Ponieważ synapsy wpływają na powiadomienie o alertach, możesz zaznaczyć, czy chcesz dostać powiadomienie o alercie dla lokalizatora, który otrzymał ważny status (synapsę).

Cechy:

 • Filtrowanie po synapsach
 • Możliwość dodawania statusów do lokalizatora
 • Możliwość dodawania grup synaps
 • Tworzenie raportów na osi czasu do 3 miesięcy wstecz
 • Warunkowanie występowania alertów

Co to oznacza dla Ciebie:

 • Lepsza kontrola nad lokalizatorami
 • Szybka zmiana statusu
 • Dostęp do nielimitowanej liczby synaps
 • Bardzo dokładna analiza ponoszonych kosztów we flocie

 

Raport zdarzeń lokalizatora

Raport zdarzeń lokalizatora w precyzyjny i czytelny sposób prezentuje co działo się z lokalizatorem w danym okresie czasu. Poniżej zaprezentowano przykładowe zdarzenia. Lista dostępnych zdarzeń zależy od typu lokalizatora oraz uruchomionych funkcji dodatkowych:

 • uruchomienie pojazdu,
 • zatrzymanie poajzdu,
 • przekroczenie prędkości,
 • przekroczenie obszaru,
 • wykrycie zagłuszania lokalizatora

i inne.

Do każdego zdarzenia przypisane jest dokładne miejsce po wpółrzędnych geograficznych, a także czas zdarzenia.