Home -  Zarządzanie flotą -  Lokalizatory GPS we flocie – korzyści

Lokalizatory GPS we flocie – korzyści

6 listopada 2018
Samochody na parkingu

Telematyka w samochodach flotowych to dzisiaj rzecz tak podstawowa, jak apteczka i gaśnica. Dlaczego? Przypomnimy dzisiaj, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie monitoringu GPS w pojazdach flotowych.

 

Podstawa – kontrola nad samochodami i kierowcami

Dzięki zamontowaniu lokalizatora w firmowym samochodzie możemy bez trudu sprawować kontrolę nad naszymi pojazdami oraz kierowcami. Dzięki monitoringowi GPS widać pojazdy, albo pracowników na mapie, wiadomo więc, gdzie są i co się z nimi dzieje. Oprócz tego monitoring GPS zapewnia precyzyjną kontrolę paliwa i pozwoli zaoszczędzić czas na tworzeniu sprawozdań – wystarczy wygenerować odpowiednie raporty. Alerty monitoringu GPS pozwolą nam także dowiedzieć się, że coś dzieje się z pojazdem lub kierowcą, dzięki czemu możemy szybko zareagować.

Sprawne zarządzanie całą flotą

Monitoring GPS umożliwia szybkie generowanie raportów, dzięki czemu nie musimy zakopywać się w papierach, porównywać ze sobą różnych wykresów i rozliczeń, bo wszystko możemy zestawić w odpowiednich raportach. Dzięki możliwości podpięcia lokalizatora do szyny CAN mamy także możliwość pełnej kontroli zużycia paliwa i eksploatacji pojazdu.

 

Telematyka we flocie

Oszczędność!

Optymalizacja i kontrola tras w naturalny sposób pozwoli pracodawcy na wprowadzenie wielu oszczędności. Kontrolowanie stylu jazdy kierowcy pozwoli wyeliminować błędy w stylu jazdy, więc naturalnie zmniejszy zużycie paliwa. Dodatkowo kontrola prędkości sprawi, że kierowcy będą jeździć uważniej i nie narażą siebie, ani pojazdu na żadne uszkodzenia. Dzięki monitoringowi GPS możemy także odliczyć VAT od wydatków związanych z pojazdami. Wystarczy, że wprowadzimy Elektroniczną Ewidencję Przebiegu Pojazdów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Zarządzanie flotą, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

school-supplies

Wyprawka szkolna – dorzuć do niej naszą aplikację

 30 sierpnia 2018

Nieubłaganie zbliża się rok szkolny. Większość z Was ma już pewnie skompletowaną wyprawkę dla swojego…

Czytaj więcej
satellite

Jak działa zagłuszarka sygnału GPS?

 5 marca 2019

Zagłuszarki GPS to obecnie jedno z podstawowych wyposażeń złodzieja samochodu, który chce się upewnić, że…

Czytaj więcej