Home -  Zarządzanie flotą -  Masz niedoświadczonego kierowcę w firmie? Sprawdź co potrafi GPS

Masz niedoświadczonego kierowcę w firmie? Sprawdź co potrafi GPS

12 maja 2020
kluczyki do samochodu

Oddajesz pracownikowi do użytku samochód, choć wiesz, że jako kierowca ma niewielkie doświadczenie, dopiero zdał prawo jazdy lub miał długą przerwę w prowadzeniu auta? Po raz kolejny sprawdzi się GPS monitoring, który efektywnie zadba o bezpieczeństwo kierowcy i pojazdu.

 

Młody stażem kierowca jeździ firmowym autem i rozprasza się zdobywaniem doświadczenia, a przecież ma do wykonania swoją pracę. To bardzo normalne zachowanie. Ale pracodawca oczekuje efektów pracy, a radość z jazdy ma być tylko dodatkiem do wynagrodzenia. Co zrobić, aby utrzymać efektywność pracy na wysokim poziomie i jednocześnie pomóc młodemu kierowcy właściwie wykorzystywać służbowy pojazd?

Na szczęście GPS to wszechstronny system, który daje tyle możliwości, ile jest potrzeb. Chcesz sprawdzić, czy młody kierowca nie jeździ z dużą prędkością, a jego podróże nie trwają zbyt długo? Lokalizator GPS zamontowany w pojeździe będzie zapisywał wszystkie potrzebne parametry, a Ty za sprawą raportów otrzymasz merytoryczne informacje z każdej odbytej podróży. Monitoring GPS sprawdzi również, w jaki sposób młody kierowca eksploatuje auto. Mądre korzystanie z samochodu, każdą drogą prowadzi do oszczędności, a to priorytet utrzymania floty w dobrej kondycji. Jeśli widzisz błędy, wiesz jak je eliminować wprowadzając odpowiednie narzędzia GPS monitoringu. Proponujemy Ci kilka z nich.

 

raport dzienny

Na raporcie dziennym widzisz ile kilometrów pokonał kierowca, o której godzinie rozpoczął i zakończył pracę, ile czasu mu to zajęło i z jaką średnią prędkością się poruszał.

 

 

raport prędkości

Ograniczenie prędkości to limit, który przydaje się kierowcom nawet z wieloletnim stażem. Ten raport w czytelny i graficzny sposób prezentuje osiągane prędkości oraz możliwe przekroczenia. Prędkość sugeruje także w jakich warunkach znalazł się kierowca. Raport czytelnie pokazuje, czy miał możliwość osiągać wysokie prędkości poza miastem i czy eksploatował auto głównie po mieście. Monitoruj młodego kierowcę, szczególnie na początku swojej kariery za kółkiem. Przyda Ci się do tego raport dzienny lub raport zbiorczy przejazdów.

 

ranking użytkowania pojazdu

Ten raport pozwala na porównanie stylu i umiejętności jazdy wszystkich pracowników. Idealnie widać jak młody stażem kierowca sukcesywnie zdobywa kompetencje i co jeszcze musi poprawić. Jeśli Twoim pracownikiem terenowym jest kierowca, któremu brakuje doświadczenia, kontroluj jego postępy przy użyciu raportów i alertów. To pomoże mu w niedługim czasie osiągnąć wysoki wynik efektywności pracy, również za kierownicą.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

quad-race

Monitoring GPS quadów

 30 września 2020

Prowadzisz wypożyczalnię quadów lub sam organizujesz wypady przeprawowe? To sport dla odważnych i lubiących adrenalinę,…

Czytaj więcej
aplikacja powiadomienia

Jakie powiadomienia wysyła aplikacja IKOL Tracker?

 12 czerwca 2017

Z radością informujemy o powiadomieniach mobilnych dla aplikacji IKOL Tracker.   Użytkownicy systemu IKOL, którzy…

Czytaj więcej